Лазаренко збирається повернутися в Україну, а між тим Азаров втік від його адвоката, як "перелякана миша"

Середа, 25 лютого 2004, 09:46
Адвокат Павла Лазаренка Даніел Горовіц підтвердив, що Юлія Тимошенко готова приїхати до США та виступити свідком захисту на суді над колишнім українським прем’єр-міністром, повідомляє "Радіо Свобода".

Проте він висловив занепокоєння, що у випадку приїзду до Сполучених Штатів її життя може опинитися у небезпеці. За його словами, ув’язненими в Україні залишаються п’ятеро свідків захисту, яких обіцяли звільнити в обмін на надання неправдивих свідчень проти Лазаренка.

Як повідомляє кореспондент у Вашингтоні "Свободи", адвокати Лазаренка все ж переконані, що зможуть довести невинність Павла Лазаренка та допомогти йому повернутися в Україну.

Одним із головних доказів, які використовуватиме захист Павла Лазаренка під час судового процесу, стануть записи майора Миколи Мельниченка. З них, за словами Даніела Горовіца, присяжні дізнаються усю правду про Україну.

Записи Мельниченка Горовіц збирався використати і під час розмов зі свідками в Україні.

"Перебуваючи в Україні, я хотів допитати президента Кучму. Він відмовився давати свідчення, хоча, за українськими законами, зобов’язаний до цього. Я збирався процитувати йому деякі записи та вимагати пояснень. Однак він відмовився від зустрічі", – зазначив адвокат.

"Микола Азаров, перший віце-прем’єр та колишній глава податкової адміністрації, яка зруйнувала банк "Слов’янський", прийшов надати свідчення. Однак, коли надійшла моя черга ставити запитання, він підвівся та вишмигнув з кімнати, як маленька перелякана миша. І не відповів на жодне запитання", – зазначив Горовіц.

На запитання про те, чи збирається Лазаренко подавати на Кучму до суду, Горовіц сказав: "З Кучмою повинен розібратися світ. І я думаю, світ уже почав з ним розбиратися. Українському народові треба почути правду, і коли він почує її, то візьме справи у власні руки".

За словами адвоката, Лазаренко слідкує за подіями в Україні щодня і має лише одне побажання щодо майбутніх президентських виборів: "Він хоче, щоб вони були чесними та справедливими, що дозволить українцям самим визначити свого лідера".

"Він не хоче, щоб Кучма визначав, хто переможе, а хто програє на цих виборах. Він хоче справжніх виборів. Щодо інших питань – він прокоментував останній випадок шпигунства за політичною опозицією за межами України. Він занепокоєний цим, оскільки хоче бачити в Україні сильну опозицію", – зазначив адвокат.

"Він також щойно говорив зі мною про перешкоди, що виникли на радіо "Свобода". Він відзначив, що Кучма весь час залякує журналістів і робить це лише з однієї причини: для того, щоб перешкодити правді", – додав Горовіц.

Адвокат також не виключає, що після завершення суду Лазаренко може повернутися в Україну: "Він любить Україну. Це його дім, заради якого він віддав багато у жертву. Він повернеться в Україну переможцем. Він повернеться в Україну, перемігши Кучму в американському суді".

У випадку виправдання Лазаренка та його повернення в Україну колишній прем’єр-міністр збирається знову зайнятися політикою.Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування