Янукович помститься Польщі за ІСД - доручить Угорщині бути послом в ЄС

П'ятниця, 27 лютого 2004, 19:16
Прем'єр-міністр України Віктор Янукович повідомив, що у зв'язку із ситуацією, що склалася навколо Huta Czestochowa, Україна одержала від Угорщини пропозицію відмовитися від послуг Польщі з представлення інтересів нашої держави в Європейському Союзі.

Про це прем'єр повідомив у п'ятницю на прес-конференції в Запоріжжі, повідомляє УНІАН.

За словами Януковича, "ІСД брав участь у приватизації декількох зарубіжних підприємств. Зокрема в Угорщині. І там не було жодних перешкод – рішення прийнято. І тепер Угорщина каже: давайте тепер ми будемо вашим послом в ЄС замість Польщі, якщо Польща дискредитує Україну".

Водночас прем'єр-міністр України відмовився висловити свою думку щодо причин, що вплинули на рішення Міністерства держмайна Польщі, посилаючись на те, що "остаточних висновків у нас немає".

Проте Янукович заявив: "Ми розбиратимемося далі і робитимемо відповідні висновки, виходячи з яких і з урахуванням яких і будуватимемо наші подальші відносини".

Як повідомлялося раніше, 20 лютого польські ЗМІ повідомили з посиланням на керівника Міністерства держмайна Польщі Збігнева Канєвського, що міжнародна корпорація LNM обрана стратегічним інвестором польського металургійного заводу Huta Czestochowa замість українського "Індустріального союзу Донбасу"

Після оприлюднення в українських ЗМІ цієї інформації, прес-служба корпорації "Індустріальний союз Донбасу", яка брала участь у тендері на визначення інвестора для польського меткомбінату, поширила заяву, відповідно до якої "між деякими урядовцями польського уряду і представниками LNM була досягнута сепаратна домовленість про те, що Huta Czestochowa відходить до офшорного учасника тендеру".

Корпорація "Індустріальний союз Донбасу", заснована в 1995 році, є промисловим об'єднанням, яке володіє великим пакетами акцій провідних підприємств гірничо-металургійного комплексу України. У 2003 році корпорація ІСД стала переможцем конкурсу з продажу 79,48% акцій Дунайварошського металургійного комбінату групи Dunaferr (Угорщина).

LNM Group – один з найбільших світових виробників сталі, володіє сталевими активами в США, Індії, Західній і Центральній Європі, зокрема в Румунії, Польщі і Чехії.

Металургійний завод Huta Czestochowa – збанкрутіле підприємство, загальна заборгованість якого становить близько 300 млн. доларів. Загальна кількість працівників – близько 5 тис. осіб.
powered by lun.ua