У СУДІ НАД ЛАЗАРЕНКОМ БУДУТЬ ЗАПИСИ МЕЛЬНИЧЕНКА. ПОТІМ ВІДКРИЮТЬ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ?

Понеділок, 15 березня 2004, 12:03
Суд Північного округу Каліфорнії на останньому досудовому засіданні у справі "США проти Лазаренка" дозволив використання під час процесу матеріалів, пов‘язаних з "корупцією у вищих ешелонах влади в Україні", а також записів Мельниченка.

Про це повідомив управлінню інформзабезпечення партії "Громада" американський адвокат Лазаренка Деніел Горовіц.

За словами адвоката, суддя Мартін Дженкінс відхилив клопотання прокурорів, які наполягали на недопущенні використання цих матеріалів.

"Рішення судді Мартіна Дженкінса від 12 березня 2004 року можна розцінювати як неофіційний початок антикорупційного процесу проти президента України Леоніда Кучми та його найближчого оточення", – сказав Горовіц.

"Після цього рішення у ході судового розгляду факти протиправних дій Леоніда Кучми та його найближчих соратників не тільки стануть надбанням громадськості, а й будуть юридично закріплені американським правосуддям", – додав Горовіц.

На його думку, "для Кучми це може обернутися гучним кримінальним процесом на території США чи іншої демократичної держави".

За словами Горовіца, матеріали, які дозволив використовувати суд, стосуються "корупційних діянь з боку Кучми, першого віце-прем‘єра Азарова, керівника Державного управління справами Бакая, народних депутатів Волкова, Пінчука та інших".

"Лазаренко отримав ключову перемогу, бо суддя Мартін Дженкінс відхилив усі перелічені запити обвинувачення, розцінивши їх як безпідставні", – сказав адвокат.

Зокрема, "великою перемогою захисту" Лазаренка Горовіц назвав залучення як доказів записів, зроблених майором Мельниченком у кабінеті Кучми.

"Ці записи донедавна знаходилися у розпорядженні структур американського Мін'юсту, й доступ до них для захисників Лазаренка був практично закритий. Нині ж адвокати не лише зможуть використовувати записи Мельниченка для організації захисту, а й домагатимуться юридичної оцінки фактів незаконних дій Кучми та його оточення у американському суді", – сказав Горовіц.

За його словами, ними зібрані чисельні матеріали – від свідчень свідків до офіційних документів – які переконливо доводять, що "корупційні діяння у середовищі владної верхівки України були б неможливими без прямої зацікавленості у них президента Кучми".

"Український президент безпосередньо сприяв корупційним діям у середовищі державного керівництва, аби поставити урядових керівників у пряму залежність від власної волі, змусити їх працювати на його особистий інтерес", – додав Горовіц.

Адвокат вважає, що їм "вдалося переконати суд, що переслідування Лазаренка є яскравим підтвердженням вибірковості підходів влади та правоохоронних органів до кримінального переслідування людей за звинуваченнями у корупції".

"Сумнівні докази начебто протиправних дій, надані українською владою американським представникам обвинувачення, ґрунтуються лише на припущеннях і є відверто тенденційними, продиктованими виключно політичною доцільністю для української влади", – додав адвокат.

При цьому він послався на звіт Держдепартаменту США, де Генпрокуратуру України названо "караючою рукою режиму Кучми".

Адвокат сказав, що захистом зібрано докази понад 30 фактів переслідування Генеральною прокуратурою людей за політичними мотивами та прямою вказівкою президента Кучми.

Горовіц також відповів на закиди, що, мовляв, якби Лазаренко володів матеріалами, що викривають представників української влади, він би вже давно їх озвучив у обмін на участь в програмі захисту свідків.

За словами адвоката, для Лазаренка "боротьба з режимом Леоніда Кучми важливіша за уникнення кримінального переслідування й можливість вільного проживання за океаном".

"Окрім того, є суттєва різниця між свідченнями, наданими слідству, і офіційним документом, закріпленим судом. Останній якраз не може бути предметом торгів у залежності від політичної кон‘юнктури", – пояснив Горовіц.

Читайте також:

У Америці Лазаренко посивів і став активним українським політиком

СУД НАД ЛАЗАРЕНКО ПЕРЕНЕСЛИ. Присяжним покажуть його маєток

Генпрокуратура стверджує: Лазаренко дав 150 тисяч доларів на підготовку убивства Волкова і Бакая

Тяжкі передчуття або Синдром Вавілова

Лазаренко: піввіковий ювілей

Лазаренко змінює захист в Америці

Андрій Вавілов про свідчення в справі Лазаренка

США vs Лазаренко. Частина 3

США vs Лазаренко. Частина 1

США vs Павло Лазаренко. Частина 2. Чорномирдіна хочуть допитати

Справа Лазаренка: важливий свідок захисту Кучма відмовився давати свідчення

США просять про допит українського президента

Чому будуть допитувати Марчука, Волкова і Бакая

Справа "США проти Лазаренко": про що б питали Кучму?


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування