ВЕРХОВНА РАДА ЗАПРОВАДИЛА МОРАТОРІЙ НА ПЕРЕВІРКИ ЗМІ – довший, ніж у Кучми

Вівторок, 16 березня 2004, 17:52
Верховна Рада звернулася до органів влади з пропозицією про запровадження мораторію на перевірку ЗМІ органами влади протягом 2004 року.

За відповідну постанову проголосували 294 депутати.

Крім опозиційних сил мораторій підтримали 42 депутати "Регіонів України". Не підтримали дану постанову жоден представник фракції "Трудова Україна-ПППУ" та один від СДПУ(о).

У постанові Верховна Рада звертається до Кабінету міністрів з пропозицією "вжити заходів щодо припинення перевірки ЗМІ відповідними органами влади".

Як пояснив глава комітету з питань свободи слова Микола Томенко, цей пункт стосується контролюючих органів, підпорядкованих Кабміну – санітарних служб, пожежних, Контрольно-ревізійного управління.

Другий пункт проголосованої постанови містить "рекомендацію" Державній податковій адміністрації "відмінити графік перевірки ЗМІ протягом 2004 року".

Після того, як парламент проголосував за постанову, спікер Володимир Литвин також звернув увагу, що досі не поновило роботу радіо "Рокс", яке транслювало сесійні засідання Верховної Ради.

"Давайте хоч себе поважати, приймемо самостійне рішення", – сказав Литвин.

Як відомо, напередодні президент Кучма звернувся до відповідних структур з пропозицією про запровадження мораторію перевірок ЗМІ, але не протягом 2004 року, а "під час виборчої кампанії", яка за чинним законом про вибори президента починається за 180 днів до голосування.

"Українська правда"

Читайте також:

КАНАЛИ ПІНЧУКА ДОМОГЛИСЯ ВІД КУЧМИ МОРАТОРІЮ НА ПЕРЕВІРКИ ЗМІ
powered by lun.ua