Генпрокуратура закрила справу Козаченка, який нічого не порушував

Вівторок, 23 березня 2004, 16:44
Генеральна прокуратура України закрила кримінальну справу щодо екс-віце-прем'єр-міністра Леоніда Козаченка за відсутністю в його діях складу злочину.

Про це повідомила прес-служба Української аграрної конфедерації, президентом якої є Козаченко, передає Інтерфакс-Україна.

Цю інформацію підтвердила і прес-секретар генпрокурора Оксана Соколова.

Як відзначається в постанові Генпрокуратури від 19 березня, провадження по кримінальній справі за обвинуваченням Козаченка по ознакам злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, закрито на підставі п. 2 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу за відсутністю в його діях складу зазначених злочинів.

Адвокат екс-віце-прем'єра Ігор Усенко вважає рішення прокуратури "логічним завершенням процесу".

Він підкреслив, що кримінальна справа закрита по всіх статтях, оскільки слідство вважає зібрані докази недостатніми для пред'явлення обвинувачення.

За словами Усенка, його підзахисний одержав постанову від Генпрокуратури про закриття кримінальної справи щодо нього у вівторок, 23 березня, хоча датована вона 19 березня.

"За нашою обопільною домовленістю, ми б хотіли почути коментар Генпрокуратури з цього приводу", – сказав також Усенко.

Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва 27 січня цього року направив на додаткове розслідування матеріали кримінальної справи, порушеної щодо Козаченка.

Таке рішення суд прийняв на підставі повторного клопотання Генпрокуратури про направлення цієї справи на додаткове розслідування. Перше клопотання, спрямоване в Печерський суд 20 січня, було відхилено.

Кримінальну справу щодо Козаченка було порушено 24 березня 2003 року за підозрою в зловживанні посадовим становищем на посаді віце-прем'єра й ухилянні від сплати податків на суму 584,9 тис. грн. на посаді гендиректора СП "ЗАТ "Украгробизнес".

Його також звинувачували в одержанні хабара в особливо великих розмірах у вигляді акцій на суму близько 1,5 млн. грн. Верховний суд України 19 листопада 2003 року визнав недійсним податкове повідомлення, яке стало для прокуратури підставою для обвинувачення Козаченка в несплаті податків.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування