Плівки Мельниченка перевірять два росіянина і один литовець?

Четвер, 25 березня 2004, 12:49
Для проведення експертизи записів Миколи Мельниченка до Києва прибули двоє фахівців з фоноскопії з Росії і один з Литви.

Про це з посиланням на інші ЗМІ повідомляє радіо "Свобода".

В той же час речник генпрокурора Оксана Соколова не змогла підтвердити радіо цю інформацію.

"Я зараз не можу повідомити цю інформацію. У мене є інформація про те, що це дійсно приїхала група експертів. З ними дійсно зараз працюють люди, які ведуть розслідування по цій справі. Я думаю, що це все подробиці і якщо там якесь джерело називає, можливо воно так і є, я не буду нічого стверджувати", – сказала Соколова.

"Я тут не бачу чогось принципового, звідки експерти. Головне – результат, який буде досягнуто і який ми оприлюднимо, коли будемо його мати", - додала вона.

Соколова ще раз заперечила можливість участі міжнародних журналістських організацій у здійсненні громадського контролю за експертизою

"Участь громадських організацій у проведенні розслідування не передбачена чинним законодавством України. І тому, не дивлячись на те, що слідство у цій справі намагається бути прозорим і відкритим, але порушувати норми закону навіть під тиском впливових громадських організацій ми не можемо", - сказала речник генпрокурора.

В той же час, коментуючи проведення експертизи, член тимчасової парламентської комісії з розслідування справи Георгія Гонгадзе Тарас Чорновіл зазначив, що нова експертиза записів Мельниченка потрібна владі у Києві напередодні виборів.

"Будуть готуватися способи для того, щоб справу просто заглушити. Реально міністерство юстиції США на сьогоднішній день провело достатні експертизи, і вони мають абсолютно офіційну юридичну цілісність", - сказав Чорновіл.

"Потрібно було єдине , одного єдиного документа: щоб Генпрокуратура України дала від себе клопотання, що ці експертизи були проведені на їхнє замовлення. І ніяких коштів, до речі, на це виділяти не треба було", - додав він.

"Експертизи пройшли без витрачання грошей з української сторони. Але зрозуміло, що при такій перевірці, при такій експертизі стане явним, що це є доказова база в суді. І тоді вже і українські суди будуть зобов’язані приймати для розгляду справи за звинуваченням і проти Леоніда Кучми, і проти інших високопосадовців, які фігурують на цих плівках", – зазначив Чорновіл.

Як відомо, за кордоном уже проводили кілька експертиз записів Миколи Мельниченка. Так, зокрема Федеральне бюро розслідувань Сполучених Штатів підтвердило автентичність розмови, з якої випливає, що президент України давав згоду на продаж радарних систем "Кольчуга" до Іраку.

Проте влада у Києві наполягає на тому, що розмови президента Кучми було сфальсифіковано. Кабінет міністрів виділив на нове дослідження записів Мельниченка 850 тисяч гривень. Міжнародні журналістські організації виявили бажання здійснювати громадський контроль за експертизою, але у Києві їм відмовили.

Читайте також:

В Україну прибули експерти, що вивчатимуть достовірність "плівок Мельниченка"... без журналістів

Міжнародні організації ще сподіваються, що Васильєв допустить їх до експертизи плівок Мельниченка

Микола Мельниченко: ані Тимошенко, ані Ющенко, ані Мороз не мають морального права давати гарантії Кучмі

Навіщо уряд виділив 850 000 на плівки Мельниченка?


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування