Свідчення помічника Лазаренка Кириченка перенесли. Довжик розповів, як в Україні ділили ринок газу

Середа, 31 березня 2004, 10:39
Американська прокуратура вирішила перенести свідчення колишнього партнера Павла Лазаренка – Петра Кириченка на суді проти українського екс-прем'єра в Каліфорнії на пізніший термін.

Про це повідомляє в середу з процесу в Сан-Франциско кореспондент Радіо "Свобода".

29 березня на суді над колишнім українським прем‘єром йшла мова про документ, підписаний у січні 1996 року, в якому підтверджено принцип розподілу газового ринку України на територіальній основі.

До цього розподілу суд у Сан-Франциско повернувся у вівторок і заслухав відеозапис свідчень колишнього голови Держнафтогазпрому України Євгена Довжика, зроблений у червні 2003 року.

На запитання, чи той факт, компанія ЄЕСУ одержала право обслуговувати Донецьку і Дніпропетровську області, не викликав у нього якихось сумнівів, Довжика відповів: "Ні. Для мене всі області рівні".

На запитання, чи Павло Лазаренко особисто перевіряв список фірм, яким було надане право торгувати газом, Довжик відповів, що він цього не знає.

Слідчий допиту Марта Борщ, прокурор США, запитала Довжика: "Які були фінансові вигоди для фірм, які торгували газом в Україні, все ж таки вони були зобов’язані доставляти газ бюджетним організаціям і населенню, які не платили за цей газ?"

На це Довжик відповів: "Я не певний, але можу сказати, що вони були не безкорисливими. Я не люблю комерцію і не люблю людей, які нею займаються".

Сам пан Довжик тепер працює консультантом для комерційної фірми в Києві, яка займається енергетикою.

Того ж ранку кореспондент "Свободи" мав нагоду розмовляти з Лазаренком і запитав: "Якими джерелами інформації ви користуєтеся, перебуваючи в Сан-Франциско?"

Лазаренко відповів, що він кожного дня дивиться веб-сайти "Української правди", "Форуму", веб-сайт "Україна.Ру" і подібні, і таким чином є "доволі поінформованим про ситуацію як в Україні, так і щодо питань довкола процесу над ним, який зараз відбувається".

Читайте також:

На суді над Лазаренком згадали Тимошенко. Але нічого кримінального не почули*/archive/2004/march/30/news/4.shtml}

Пустовойтенко був у курсі справ Лазаренка, заявив свідок на суді в США


Свідок з України розповів, як Лазаренко купив 6 котеджів

Швейцарський банкір розповів на суді в Каліфорнії, що Григоришин був людиною Лазаренка

СУД НАД ЛАЗАРЕНКОМ ПОЧАВСЯ. ВІН ЗАЯВИВ, ЩО ЗАРОБИВ ГРОШІ ЛЕГАЛЬНО І ЙОГО ВИПРАВДАЮТЬ

Павло Лазаренко: "Я звертаюся до рідних Гетьмана і Щербаня – я не мав відношення до цих убивств!"

У Каліфорнії почався суд над Лазаренком: він збирався витратити гроші на повалення Кучми

У СУДІ НАД ЛАЗАРЕНКОМ БУДУТЬ ЗАПИСИ МЕЛЬНИЧЕНКА. ПОТІМ ВІДКРИЮТЬ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ?
powered by lun.ua