Буш знову написав Кучмі. Щоб той не забрав війська з Іраку?

Четвер, 15 квітня 2004, 18:58
На адресу президента України Леоніда Кучми надійшов лист від президента США Джорджа Буша, який від імені американського народу висловлює подяку президенту "за непохитну підтримку та рішучість, проявлені у просуванні миру й демократії в Іраку".

Про це повідомляє у четвер прес-служба президента.

В листі зазначається, що останні атаки проти іракських цивільних громадян, співробітників служби безпеки й представників коаліційних сил, які здійснили "екстремісти", є "прямим і цілеспрямованим викликом демократичному майбутньому, яке ми всі підтримуємо в Іраку".

"Наші спільні зусилля у посиленні безпеки ідуть своїм ходом і перемагають. Українські сили проявляють себе з майстерністю й хоробрістю, і ми вдячні за їх зусилля. Разом ми спромоглися у відновленні свободи й гідності для іракського народу, але попереду ще у нас багато роботи", – відзначає Буш.

"Демократія не місце для тих, хто намагається ствердити свою владу через військовиків та повстання. Ми повинні заарештувати тих, хто відповідає за останні прояви насильства", – говориться в листі.

В посланні також зазначається, що необхідно "багато працювати для переходу до суверенітету 30 червня 2004 року".

Буш відзначає, що спеціальний радник Генерального Секретаря ООН Брахімі перебуває зараз в Іраку, і США "активно підтримують" його роботу у допомозі іракцям в "розбудові структури і виборчого процесу" для тимчасового уряду, який прийде до влади 30 червня.

Ми цінуємо роль ООН у політичному процесі і сподіваємося залучити Раду Безпеки ООН у процесі переходу Іраку до самоврядування”, – йдеться у листі президента США.

Як відомо, в Іраку вже більше року знаходиться український миротворчий контингент. Після того, як у військових сутичках загинув черговий український солдат, фракція комуністів у парламенті заявила про вимогу негайного виведення контингенту з Іраку.

В разі, якщо питання відкликання буде винесене на голосування парламенту, його обіцяє підтримати найбільша фракція "Наша Україна".Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.