Тарасюк: Тепер Україна для ЄС – євразійська держава

Вівторок, 20 квітня 2004, 16:11
Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк вважає ратифікацію угоди про ЄЕП "актом національної зради".

"Якщо економічні наслідки цього ми побачимо із часом, то політичні – уже зараз", – сказав Тарасюк у коментарі журналістам після результативного голосування угоди про ЄЕП.

"Наші партнери в ЄС це однозначно будуть трактувати як відмову України від курсу євроінтеграції. Цей же сигнал буде сприйнято і в Росії – Україна обрала євразійський шлях розвитку", – сказав Тарасюк.

На думку Тарасюка, це наслідок того, що "у Верховній Раді переважають депутати, які керуються не національними інтересами, а є отарою – голосують відповідно до команд з Банкової".

Уповноважений фракції НДП Олег Зарубинський назвав ратифікацію угоди про ЄЕП "ганебним голосуванням".

"Я позитивних наслідків взагалі не бачу. Якщо ми говоримо про створення зони вільної торгівлі, то чому вона досі не діє? Адже ще в 1990-х було підписано угоду про її створення!?" – сказав Зарубинський.

Депутат сказав, що Росія і Україна вкладають різний зміст в угоду про ЄЕП: "Для України максимальний рівень інтеграції – зона вільної торгівлі. Для Росії мінімальний – митний союз".

Зарубинський також звернув увагу на те, що ряд політичних сил, які підтримали угоду про ЄЕП, були під контролем представників посольства Росії, які спостерігали за подіями із ложі на третьому поверсі парламенту.

Він не уточнив, про які сили іде мова, але навів цитати з їх риторики про "братній союз".

"Українська правда"Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.