Депутати вигнали заступника Смєшка – він сказав, що СБУ не знало про небезпеку для депутатів у Мукачевому

Вівторок, 20 квітня 2004, 17:19
Служба безпеки України не отримувала інформації, що народним депутатам загрожувала небезпека у Мукачевому під час виборів мера і подальших подій.

Про це повідомив заступник керівника СБУ Ігор Дріжчаний.

Він додав, що "вчора-сьогодні спілкувався з народними депутатами, в тому числі із "Нашої України", і жоден з них не говорив, що їм загрожує небезпека або скоєно злочини, які належать до компетенції СБУ".

Дріжчаний повідомив, що в ніч з неділі на понеділок до представника СБУ звернувся член "Нашої України" депутат Юрій Павленко, "що відбувається порушення громадського порядку", однак було вжито "невідкладних заходів".

Заступник керівника спецслужби знову підкреслив, що СБУ "не отримувала інформації від депутатів та інших громадян стосовно дій, які належать до компетенції СБУ".

Водночас Дріжчаний сказав, що СБУ відслідковувала інформацію "щодо наміру виїзду до Мукачевого так званих "груп підтримки", і про це було поінформовано Закарпатську міліцію.

За словами заступника керівника СБУ, було "вжито заходів", і "негативних наслідків не було".

Дріжчаний повідомив, що СБУ вживало заходів в зв’язку із приїздом до Мукачевого дипломатичних представників і депутатів, "зокрема Ющенка, стосовно якого здійснюється державна охорона".

Ці відповіді заступника керівника СБУ викликали обурення у депутатів із "Нашої України" і БЮТ. Депутат Косів, незадоволений інформацією Дріжчаного, буквально завчасно зігнав його з трибуни.

Щоб заспокоїти депутатів, спікер Литвин сказав, що керівництво МВС та СБУ повинно "більш ретельно" підготуватися до звіту стосовно подій у Мукачевому, який повинен відбутися у середу разом із звітом робочої групи віце-спікера Зінченка, Генеральної прокуратури та Уповноваженого з прав людини.

"Українська правда"


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.