ОБСЄ обурена "бєспрєдєлом" та діяльністю "невстановлених осіб" у Мукачевому

Середа, 21 квітня 2004, 10:06
Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ висловлює стурбованість з приводу заворушень, які мали місце під час виборів мера Мукачевого в неділю.

Про це ідеться у повідомленні, розміщеному на сайті ОБСЄ.

"Глибоке занепокоєння викликає атака на виборчу дільницю в Мукачевому невстановленими особами наприкінці підрахунку голосів, яка сталася в присутності представників ОБСЄ", – зазначив Джеральд Мітчелл, голова виборчого відділу Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ/ОБСЄ).

"Ця брутальна спроба зірвати виборчі процедури є нападом на основи демократичного процесу", – додав він.

"Вона поставила під загрозу право близько 1 600 громадян України здійснити свій громадський обов’язок належним чином на відповідній виборчій дільниці. Усі зловмисники, які брали участь у цьому та інших нападах, повинні бути негайно притягнені до відповідальності", – сказав Мітчелл.

У день виборів представники БДІПЛ/ОБСЄ стали свідками залякувань, незвично великої присутності міліції та невстановлених осіб, які вештались навколо виборчих дільниць, ідеться у повідомленні.

Вони також були стурбовані фізичним насиллям проти місцевого спостерігача з боку невстановлених осіб, що стало наслідком його госпіталізації. Міліція не втручалася.

Крім того, під загрозу могла бути поставлена таємність голосування на деяких виборчих дільницях під час виборів мера у неділю.

Усе вищенаведене підкреслює значення, якого БДІПЛ/ОБСЄ надає присутності місцевих, непартійних спостерігачів з метою підвищення прозорості, підзвітності та довіри до всіх стадій виборчого процесу.

Натомість нове виборче законодавство не допускає цих осіб до спостереження, тим самим дискримінуючи права громадян України порівняно з правами міжнародних спостерігачів.

БДІПЛ/ОБСЄ продовжуватиме стежити за розвитком виборчих подій в Україні напередодні президентських виборів 31 жовтня.powered by lun.ua