Міністр внутрішніх справ не піде на самогубство через Мукачеве

Середа, 21 квітня 2004, 11:48
Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь не збирається йти у відставку за підсумками подій у Мукачевому.

Про це він заявив під час доповіді у парламенті у середу, відповідаючи на запитання депутатів.

Доповідаючи перед парламентом, Білоконь повідомив про вжиті заходи під час виборів у Мукачевому.

Він відзначив, що під час підготовки обласним управлінням МВС було видано спеціальне розпорядження і розгорнуто з 16 травня роботу спеціального штабу на чолі з Русином з забезпечення громадського порядку. Сили з інших регіонів, за словами міністра, не залучалися.

За його словами, за 36 дільницями були закріплені працівники, для несення служби було залучено 270 працівників міліції, а "на випадок ускладнення" створено резерв у 140 чоловік. Крім того, за виборами спостерігали представники міжнародних організацій та майже 80 депутатів, відзначив Білоконь.

Міністр повідомив, що місцевим управлінням МВС зареєстровано 7 заяв, з них 4 – про хуліганські дії, зокрема про побиття депутата Поліщука, та 3 – про перешкоджання голосуванню громадян. За скаргами порушено кримінальні справи, ведеться слідство.

Міністр відзначив, що вже є підозрювані в здійсненні цих злочинів. Зараз, за його словами, в Мукачевому працює спеціальна група на чолі із заступником міністра Зубчуком, яка буде проводити перевірку.

Білоконь також висловив припущення, що до 1 травня генпрокуратура доповість про результати розслідування.

Говорячи про зафіксовані порушення, Білоконь заявив, що 19 квітня "4 невідомих накинулись на представників міліції при виконанні", при цьому "завдавши тілесних ушкоджень" начальнику міліції.

Після цього до міністра підбігли депутати з "Нашої України", зокрема постраждалі в Мукачевому, які вимагали пояснити цю репліку міністра. В той же час, відповідаючи на питання про побиття цих депутатів, Білоконь сказав лише, що ведеться слідство.

Відповідаючи на питання депутата Івана Зайця про те, що начальник оперативного штабу Мукачевого Русин втручався в дії виборчої комісії 15 дільниці та наказав відкрити двері дільниці, щоб запустити туди бандитів та депутатів з СДПУ(о), Білоконь сказав, що йому невідомо, щоб Русин "вникав в питання політичних моментів, тим більше, щоб він керував кримінальними угрупуваннями".

Після цього лідер БЮТ Тимошенко нагадала, що Білоконь "є ставлеником голови АП Медведчука, що він мав подати у відставку ще після того, як сказав, що буде втручатися в політичні процеси, і що після подібних подій його колеги-офіцери стрілялися". Лідер БЮТ також вимагала від міністра відповіді на запитання, куди вони поділи бюлетені.

На це Білоконь заявив, що його "призначав не глава АП, а президент, і рішення щодо його перебування на посаді також прийме президент".

Ту ж саму відповідь він адресував депутату Плющу, який закликав міністра, "або назвати замовників, або піти, щоб не мучити ні міліцію, ні нас".

Щодо вимоги Тимошенко сказати, де виборчі бюлетені, Білоконь сказав, що "проводиться відповідна перевірка".

Після відповіді на запитання міністр пішов до виходу, але його оточили депутати з "Нашої України" на чолі з лідером блоку Віктором Ющенком, які вимагали від Білоконя дати відповідь на їхні запитання.

В той же час Верховна Рада не підтримала пропозицію "Нашої України" продовжити звіт міністра внутрішніх справ ще на 10 хвилин.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.
Усі новини...