Держдума написала Верховній Раді, що незадоволена допуском НАТО в Україну та українізацією ТБ

Середа, 21 квітня 2004, 14:49
Держдума на пленарному засіданні в середу ухвалила проект звернення до Верховної Ради України з питань ратифікації Республікою меморандуму про взаєморозуміння з НАТО і рекомендацій Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України вести теле- і радіотрансляцію тільки українською мовою.

При необхідних 226 голосах документ підтримало 333 депутати.

У тексті документа, підготовленого депутатами думських комітетів зі справ СНД і зв'язків зі співвітчизниками та у міжнародних справах, зокрема, вказується, що ратифікація Верховною Радою меморандуму з НАТО – "нічим не виправданий з військово-політичної точки зору крок української сторони", що "не відповідає інтересам забезпечення безпеки і стабільності в регіоні, курсу на зміцнення відносин добросусідства і довіри між нашими державами".

У той же час, мовлення українськими теле- і радіокомпаніями тільки національною мовою депутати Держдуми назвали "спробами адміністративного витиснення або заборони російської мови в Україні", що "ігнорують сформовану традицію українсько-російської двомовності, утискають права громадян самої України і заслуговують критичної оцінки з боку відповідальних українських політиків".

Депутати Держдуми також нагадали Верховній Раді про недавню ратифікацію двох договорів і однієї угоди з Україною, що "створюють нові можливості в розвитку багатопланового співробітництва наших народів".

Російські парламентарії в тексті документа висловили сподівання на те, що Верховна Рада "почне всі необхідні зусилля для затвердження справді відкритого і творчого характеру" відносин між двома державами.

У той же час депутати не підтримали інший проект звернення до українських парламентаріїв, що також стосується меморандуму з НАТО. За проект документа, підготовленого депутатом Костянтином Затуліним, при необхідних 226 голосах проголосувало 108 депутатів.

У проекті заяви, підготовленої депутатом, відзначалося, що російські парламентарії "висловлюють глибоке співчуття у зв'язку з "ратифікацією українською стороною Меморандуму про взаєморозуміння з НАТО, що переводить у практичні домовленості плани нового просування структур НАТО на схід".

У цей час активісти ЛДПР пікетували в середу посольство України в Москві, протестуючи проти заборони на Україні телемовлення й видання ЗМІ російською мовою.

Близько 20 представників партії зібралися в будинку диппредставництва в Лєонтьєвському провулку з плакатами: "Ні забороні російської мови", "Україна і Росія разом назавжди", "Ні військам НАТО в Севастополі".

"Ми виступаємо категорично проти рішення про заборону на Україні мовлення і видання засобів масової інформації російською мовою", – заявив журналістам заступник голови ЛПДР, депутат Держдуми Олексій Островський.

Незважаючи на те, що пікет не був санкціонований владою, міліція не перешкоджала його проведенню.

РІА "Новини"Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.