Якщо Медведчук зробить Грача кандидатом від КПУ, Мороз стане реальним конкурентом Ющенка

Четвер, 22 квітня 2004, 20:10
Головною інтригою кампанії для Віктора Ющенка і сильним претендентом на перемогу у виборчій кампанії стане не Віктор Янукович, а Олександр Мороз.

Таку думку висловив генеральний директор Агентства гуманітарних технологій Володимир Грановськи в коментарі, розповсюдженому в ЗМІ.

"Зміна політичного табору при голосуванні за політичну реформу дає підстави думати, що Мороз буде підтримуватися фінансовими й інформаційними ресурсами адміністрації президента і СДПУ(о)", - відзначив Грановськи.

За його словами, "слабка" присутність у медіа набуває для Ющенка "критичного" значення.

"ЗМІ можуть представити таку версію кампанії, де місце головного кандидата від опозиції займе Мороз, і взагалі не стануть показувати Ющенка в ефірі. Буде використаний уже проінвестований формат виборів "кандидат від опозиції проти кандидата від влади", але на місце опозиціонера буде поставлений Мороз", - відзначив Грановськи.

Директор АГТ також підкреслив, що "конкурентноздатність" Мороза ґрунтується ще і на "можливості конкурувати за традиційний електорат КПУ".

"Якщо адміністрації президента вдасться розіграти карту Грача як альтернативного кандидата від КПУ, то це не тільки знизить шанси Симоненка пройти в другий тур, але і створить ілюзію розколу в партії. На тлі сварок у КПУ традиційний електорат партії може перейти на сторону найбільш близького йому і при цьому стійкого лідера з лівою політичною платформою", - вважає Грановськи.

У той же час він відзначив, що якщо цього зробити не вдасться, то обійти Симоненка в передвиборній гонці для Мороза буде нереально. Про це, на думку Грановськи, свідчить електоральна база КПУ, що проявилася в 1999 і 2002 роках у розмірі 5-5,5 млн. голосів.

"Висновок: Сьогодні Ющенко повинен готуватися не до бою з владою, а скоріше до бою зі своїм колишнім колегою по опозиції. Політика бездіяльності для Ющенка вже неприйнятна. Йому потрібна позитивна стратегія, що ґрунтувалася б не на критиці влади, а на просуванні якихось позитивних ідей", - відзначив Грановськи.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.