Депутат Поліщук в зв`язку із подіями в Мукачевому звернувся до своїх учнів та пацієнтів

Понеділок, 26 квітня 2004, 15:58
Народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Микола Поліщук звернувся з відкритим листом до інтелігенції Закарпаття і всієї України у зв’язку з подіями, які трапились у Мукачевому під час виборів міського голови.

Текст листа в понеділок передала прес-служба "Нашої України".

Поліщук в листі розповів, що він "понад 17 років був куратором Закарпатської області по нейрохірургії. Оперував багато, не тільки в Ужгороді, а і в Хусті, Берегові, Мукачевому... практично всюди, де є лікарні".

Далі Поліщук продовжує, що він вкотре знову приїхав на Закарпаття в місто Мукачеве, в якому живуть і працюють не тільки його однокурсники, а і чимало прооперованих і пролікованих ним хворих та їхні родини.

"І що ж я побачив, що я отримав? А отримав приниження людської гідності, погрози і побої!" – обурився Поліщук.

Поліщук також висловив нерозуміння, що він був побитий бандитами лише за те, "що став їм на заваді при спробі увірватися на виборчу дільницю і знищити бюлетені і протоколи, в яких було зафіксовано волевиявлення мукачевців – мати мером свого міста Віктора Балогу".

"В переддень свого 60-річчя я почув погрози, було принижено мою людську гідність і завдано фізичного насильства. І це в краю, де пройшла моя юність, де я навчався, а потім безвідмовно допомагав хворим і потерпілим, де нейрохірурги – це все мої учні, де я заслужив повагу і визнання людей", – йдеться у листі.

"Події в Мукачевому, а раніше в Донецьку, Сумах... свідчать про те, що піднімає голову і відроджується фашизм, але з українським обличчям: шантажем, залякуванням, погрозами, вбивством кандидатів в народні депутати, тиском податкової служби на підприємців, побиттям народних депутатів, звільненням з роботи", – стверджує в листі народний депутат.

"Зараз в Україні спостерігається консолідація криміналітету з усіма ешелонами влади – від губернаторів до Адміністрації Президента, по вертикалі. Україна сьогодні в небезпеці!" – заявив Поліщук.

"Нікого вже не здивуєш, що лікар або фельдшер, які надають медичну допомогу на виїзді чи в лікарні, можуть бути побиті, принижені хуліганами, алкоголіками, наркоманами, кримінальними елементами", – каже Поліщук.

Також Поліщук нагадав, що після мукачівських подій президент при зустрічі з депутатами обіцяв в усьому розібратися. "А вже 23 квітня заявив, що глибоких кадрових змін не буде", – відмітив автор листа.

"Та хто ж тоді править державою і є гарантом Конституції – президент, Верховна Рада чи особи, які мають судимість за кримінальні злочини? Важко уявити, що буде, якщо ці люди залишаться при владі, або, не дай Боже, піднімуться ще вище щаблинками влади", – запитав народний депутат.

В листі Поліщук наголошує, що після подій, які відбулися в Мукачевому, він з "впевненістю може сказати, що про все, що відбувалося в Мукачевому, президент добре знав, бо без його на те волі таких подій, що там відбулися, не сталося б".

"Знав про це і прем’єр-міністр Віктор Янукович, якому підпорядковані всі силові структури", – додав він.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.