Кучма спав, коли в Мукачевому рахували бюлетені, і не хоче коментувати роль СДПУ(о)

Середа, 28 квітня 2004, 14:33
Президент Леонід Кучма не робитиме висновків про винних у подіях в Мукачевому до рішення прокуратури і суду.

"Я не хочу робити помилок у цьому питанні. На нього повинні дати відповідь прокуратура і суд. Давайте навчатися європейських стандартів, де все вирішує суд", – сказав Кучма на прес-конференції у Києві.

Кучма сказав, що "цікавився" виборами в Мукачевому. "Увечері [в день виборів] потелефонував губернатору і запитав: "Як пройшли вибори, були ексцеси?" Він мені сказав: "Ні". Я ліг спати".

Кучма додав, що попереджав про увагу до цих виборів з боку міжнародних структур.

"Я даю чесне слово, я особисто розмовляв із губернатором, із міліцією, із Службою безпеки і попереджав: ці вибори під мікроскопом розглядаються світовою громадськістю. Ці вибори дуже значимі для іміджу України. Тому Христом Богом просив: шановне товариство, будь ласка, без ніяких технологій", – сказав Кучма.

Кучма нагадав, що глава СБУ повідомив про приїзд до Мукачевого "груп підтримки" із кримінальними елементами "як з однієї сторони, так і з іншої сторони".

"Найближчими днями я отримаю повну інформацію про події у Мукачевому від СБУ", – додав він.

За словами Кучми, глава СБУ Смєшко готує доповідь з цього питання.

Коментуючи слова омбудсмена Ніни Карпачової, що Кучма був однобічно поінформований про події в Мукачевому, президент сказав: "Я просидів з бригадою на чолі з Віктором Ющенком і Карпачовою майже дві години. Я вислухав від "А" до "Я". Мене дійсно не інформували тими словами, які я почув від них".

"Боротьба за владу затьмарила політикам розум", – охарактеризував Кучма вибори в Мукачевому.

"Всі відпрацьовують технології наступних президентських виборів. Але яку це несе шкоду іміджу держави – ніхто не хоче думати, тільки про партійні інтереси", – додав він.

"Мається на увазі СДПУ(о)?", – перервала Кучму одна із журналісток. "Я б прокоментував ваші слова, але краще промовчу", – відповів президент.

"Я дав правоохоронним органам доручення розібратися у ситуації найжорсткішим чином. Я найбільше зацікавлений у тому, щоб встановити істину", – сказав також Кучма.

"Українська правда"


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.