Євросоюз даватиме гроші Україні тільки за успішні реформи

Четвер, 29 квітня 2004, 11:09
Від успішності реформ в Україні та інших сусідніх країнах розширеного Євросоюзу залежатиме розмір допомоги Єврокомісії цим країнам.

Про це заявила Комісар ЄС із питань бюджету Міхаелле Шрайер, яка представила проект бюджету Євросоюзу на 2005 рік, повідомляє "Німецька хвиля".

Єврокомісія планує виділити близько 540 мільйонів євро новим сусідам розширеного ЄС і країнам Середньої Азії у 2005 році. Більшу частину коштів передбачено виплатити східноєвропейським сусідам Євросоюзу, включаючи Україну.

За словами комісара Шрайер, Єврокомісія дивитиметься, як та чи інша країна зуміла розпорядитися грошима – від цього залежатиме, як Брюссель надаватиме подальшу допомогу.

"У нашій політиці щодо нових сусідів ми розробляємо стратегічні документи й, звичайно, реформи відіграватимуть дуже важливу роль для визначення фінансових перспектив", – заявила Шрайер, відповідаючи на запитання "Німецької хвилі".

За словами комісара, у проекті бюджету на 2005 рік Єврокомісія ще використовувала старі правові інструменти. Починаючи з 2007 року, допомога сусіднім з ЄС державам визначатиметься тим, як ці країни впроваджують реформи – саме такий принцип закладено в політиці Євросоюзу щодо нових сусідів.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua