Німці бояться інвестувати в Україну через події в Донецьку й Мукачевому

Вівторок, 11 травня 2004, 10:56
Політична ситуація в Україні відлякує німецьких підприємців від інвестиції в її економіку.

Про це сказав в інтерв'ю "Німецькій хвилі" член фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Манфред Ґрунд, який разом з групою депутатів німецького парламенту днями відвідав Дніпропетровськ.

За словами Манфреда Ґрунда, економічні успіхи України, які відчуваються також у регіонах, позитивно вразили його, однак політична ситуація й надалі залишає бажати кращого.

"Внаслідок надходження з України негативних політичних новин у підприємців виникає враження, що краще утриматися від інвестицій до цієї країни", – сказав Ґрунд.

Він висловив стурбованість подіями в Донецьку, де політичному блоку "Наша Україна" перешкодили провести свій форум. Як зауважив німецький депутат, серйозне занепокоєння на Заході викликали також події в Мукачевому, де не тільки були сфальсифіковані результати виборів міського голови, але також в день голосування правоохоронці побили депутатів.

У зв'язку з цим Манфред Ґрунд закликав українську владу сприяти організації справді прозорих та демократичних президентських виборів. Крім того, він наголосив на важливості проведення чесної передвиборчої кампанії. Німецький депутат застеріг, що інакше Україні не вдасться позбутися свого негативного іміджу.

Манфред Ґрунд повідомив, що влітку група депутатів з Тюрингії має намір відвідати Одесу та Крим, а у вересні, тобто вже безпосередньо перед виборами, в Україні побувають члени німецько-української парламентської групи в Бундестазі.