"Громада" обіцяє, що Лазаренко скоро повернеться, щоб перемогти режим Кучми

Вівторок, 11 травня 2004, 13:56
Президія політради партії "Громада" переконана, що вже до кінця травня суд Каліфорнії виправдає Павла Лазаренка і він повернеться до України, щоб долучитися до політичних процесів.

Про це йдеться в заяві президії політради "Громади", поширеній у вівторок прес-службою партії.

В заяві зазначається, що рішення судді Мартіна Дженкінса від 7 травня 2004 року про скасування "двох третин" обвинувачень, висунених прокуратурою США проти українського екс-прем‘єр-міністра Павла Лазаренка, стало "яскравим підтвердженням суто політичних причин переслідування нашого лідера чинним в Україні режимом".

"Партія "Громада" твердо й послідовно стояла й стоятиме на тій позиції, що кримінальне переслідування Лазаренка в Україні, а пізніше і в США викликано виключно його боротьбою проти режиму Леоніда Кучми та намірами змінити чинну систему влади, привівши до перемоги на президентських виборах 1999 року опозиційні сили", – говориться в ній.

Політрада наголошує, що саме заради того, аби "не допустити перемоги Павла Лазаренка на цих виборах, режим сфабрикував кримінальну справу проти лідера "Громади", а самого Лазаренка змусив звернутися за політичних притулком до влади демократичної держави".

"Десятки тисяч громадівців протягом усіх років вимушеної розлуки з партійним лідером жили переконанням, що рано чи пізно стіна підлої брехні навколо імені Павла Лазаренка буде зруйнована й громадськість України дізнається усю правду про тих, хто позбавив його права бути в Україні разом з чисельною армією його політичних соратників, однопартійців і прихильників", – зазначається в ній.

В заяві також зазначається, що з 15 березня до 3 травня суд в США розглядав докази, зібрані звинуваченням за допомогою Генеральної прокуратури України, котра протягом семи останніх років "тільки те й робила, що визбирувала у десятках держав світу матеріали для обвинувачення Лазаренка у протиправних діях".

Однак, як говориться в заяві, вивчивши понад 140 тисяч сторінок "так званих "доказів", які надала обвинуваченню українська генпрокуратура, заслухавши свідчення 29 осіб з 105 заявлених обвинуваченням, суд дійшов однозначного висновку: "Справа Лазаренка" є надуманою, а дії, які йому інкримінують, не є кримінально караними ані за українським, ані за американським законодавством".

"Судом було відкинуто як бездоказові усі звинувачення, що стосуються структур, пов‘язаних з іменем народного депутата України Юлії Тимошенко (згадаймо слова екс-генпрокурора Михайла Потебенька: "Навколо ЄЕСУ воно все і крутиться…"!)", – сказано в заяві.

"Громада" також відзначає, що "безпідставними" виявилися обвинувачення щодо отримання Лазаренком хабарів від компанії "Ітера", вимагання грошей від громадян Олексія Дітятковського та Андрія Миханіва, компаній "Інтернова" і "Накоста" за надання привілеїв у бізнесовій діяльності.

Також відзначається зняття американським судом обвинувачення Лазаренка у причетності до продажу Кабміну компанією GHP шести збірних будиночків, яке було "чи не головною підставою" для надання парламентом України у лютому 1999 року згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Лазаренка.

"Громада" наголошує, що надалі суд вивчатиме лише матеріали, що стосуються діяльності агрофірми "Наукова" та свідчень колишнього позаштатного помічника екс-прем‘єра Петра Кириченка, запитуючи, "чи можна довіряти показам людини, що рятує власну шкуру?".

Президія політради "Громади" висловлює свою "стовідсоткову впевненість" у тому, що "вже до кінця травня кримінальне переслідування Павла Лазаренка на території Сполучених Штатів Америки закінчиться, а суд відкине усі обвинувачення проти нашого лідера як безпідставні".

"Ми впевнені у тому, що вже у цьому році Лазаренко повернеться на Батьківщину й долучиться до становлення в Україні справді демократичної влади, відповідальної перед власним народом!" – наголошується в заяві.

Читайте також:

Адвокат Лазаренка: Лазаренко винен Кучмі не 50 мільйонів доларів, а "копняк під зад"

З Лазаренка знято половину обвинувачень, в тому числі щодо Тимошенко. Тепер йому загрожує менше 5 років в`язниці

Справа "США проти Лазаренка". Вся хронологія подійpowered by lun.ua