Порошенко: позов проти "Української правди" - підтвердження "попрання" свободи слова в Україні

Четвер, 13 травня 2004, 17:18
Народний депутат, член фракції "Наша Україна" Петро Порошенко вважає, що позов проти "Української правди" порушує українське законодавство

Про це йдеться у заяві, переданій в четвер прес-службою Депутатської партійної групи "Солідарність" фракції "Наша Україна" у ВРУ.

"Раджу оскаржити у апеляційному суді позов проти "Української правди" оскільки він порушує українське законодавство", – стверджує Порошенко.

"Ситуація, яка склалася, є підтвердженням "попрання" в Україні свободи слова і свободи преси", - йдеться у документі.

"Позов проти "Української правди", поданий до Печерського райсуду Києва, має на меті імітувати законність, та при цьому нехтує вимогами закону та висновками Верховного Суду України", - йдеться у заяві.

"Очевидно, що позов проти незалежного видання це – політичне замовлення. У випадку дій проти "Української правди" цікаво не те, хто позивачі, і не те, за що вони подали у суд, і навіть не те, яке матеріальне відшкодування моральних збитків вони вимагають", - йдеться у документі.

"Найцікавіші три рядки позивної заяви, які містять вимогу: "З метою забезпечення позову, в процесі досудової підготовки, накласти арешт на майно та грошові вклади, які належать відповідачу і знаходяться в нього або в інших осіб", - наголошує Порошенко.

Порошенко у заяві також наголосив на тому, що "вільне суспільство і незалежність особистості розпочинається зі свободи слова".

"Незалежно від власних політичних симпатій та антипатій неприпустимо допускати переслідування ЗМІ", - стверджує він у заяві.

Він також наголосив на необхідності керуватися принципом, сформульованим ще Вольтером: "Я не поділяю ваших переконань, але я віддам життя за те, що б ви могли їх висловити".

Читати також:

Кризові менеджери Медведчука оголосили війну "Українській правді"


powered by lun.ua