"Наша Україна" займає третє місце в Донецьку за рівнем підтримки

Четвер, 13 травня 2004, 21:07
"Наша Україна" займає третє місце в Донецькій області за рівнем підтримки, поступаючись "За Єду" і КПУ.

Про це повідомив директор Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир Кипень в інтерв'ю виданню Острів.

"З'ясовуючи електоральну підтримку в регіоні політичних партій, ми поставили в дослідженні питання "Виборчу програму якої політичної партії найбільшою мірою підтримують опитувані?". Ми маємо виборчий блок "За Єду!" – 24-25 %. Абсолютна більшість надзвичайна слабко орієнтована: існує цей блок чи ні", – сказав Кипень.

Друге місце займає Компартія України (14 %) і Соцпартія (7%). Таким чином, усього лівий блок назвали 21% опитуваних. Третя позиція – близько 11% у блоку "Наша Україна" (на минулих парламентських виборах блок Ющенка одержав 2,6% голосів виборців – "УП").

Дослідження проводилося місяць назад, у квітні. 20% заявили, що не збираються підтримувати жодної політичної партії.

"При цьому рівень "партизації" Донецька різко відрізняється від показників по Україні. Це дослідження проводилося й в інших регіонах. Якщо в середньому по Україні про членство в якійсь політичній партії заявили в середньому 8% опитуваних, то в Донецьку – 13%. Вище ніде нема", – відзначив Кипень.

Він також відзначив, що тільки Партія регіонів "за великим рахунком" готова до виборів на пропорційній основі в Донецькій області.

"Однак, – продовжив політолог, – вона виступає скоріше адміністративним і бізнес-проектом, оскільки в ній зосереджені адміністративний і фінансовий ресурс регіональної фінансово-промислової еліти".