Корупція в Україні не падає

П'ятниця, 14 травня 2004, 11:26
Корупція залишається великою проблемою для країн Південно-Східної Європи і держав СНД, включаючи Україну.

Такого висновку дійшли експерти Світового банку в дослідженні, присвяченому боротьбі з корупцією в перехідний період, повідомляє "Німецька хвиля".

Світовий банк порівняв дані 1999 і 2002 років щодо корупції у країнах Європи і Середньої Азії. За ці три роки в Україні залишилися практично такі самі високі показники корупції.

Опитані експертами банку українські підприємства, як і досі, вважають корупцію перешкодою у своїй діяльності. Більше третини підприємств України досить часто змушені давати хабарі.

У цілому хабарництво в Україні залишилося на тому самому рівні, а у сфері громадських послуг і судах хабарі стали брати частіше, говориться у доповіді Світового банку. За даними його експертів, від 2 до 2,5 відсотків прибутків українських підприємств ідуть на хабарі.

Неофіційні платежі, підношення державним службовцям і пільги для ухвалення державними органами відповідних законів є для України відносно помірною проблемою, однак адміністративна корупція розповсюджена досить широко.

Представляючи доповідь, одна з його авторок Шеріл Грей заявила, що в країнах СНД люди вважають, що ситуація з корупцією стає дедалі гіршою.

Документ було оприлюднено в четвер у Брюсселі.


powered by lun.ua