"Батьківщина": Медведчук зрозумів, що програв, тому намагається знищити "Українську правду"

П'ятниця, 14 травня 2004, 18:08
Партія "Батьківщина" розцінює інспіровані судові позови проти опозиційного інтернет-видання "Українська правда" як початок каральної акції, спрямованої проти свободи слова і вільної незалежної журналістики.

Про це йдеться у заяві, переданій в п’ятницю прес-службою партії "Батьківщина".

"Чотири роки тому знищивши автора і редактора "УП" Георгія Гонгадзе, сьогодні влада взялася руйнувати справу, якій присвятив і за яку віддав своє життя журналіст", – йдеться у заяві.

"Тривалий час владний режим, на совісті якого десятки розтерзаних журналістських доль, стертих з лиця землі друкованих і електронних ЗМІ, змушений був утримуватися від репресій проти опозиційного видання", – йдеться у заяві.

"Однак, напередодні президентських виборів, коли остаточно стала зрозумілою невідворотність перемоги демократичних сил і ганебний крах діючої влади, під страхом відповідальності за вчинені злочини керівництво адміністрації президента кинуло черговий виклик свободі преси, українській громадськості і всьому демократичному світу", – говориться в заяві "Батьківщина".

У заяві також стверджується, що "на фоні навмисно заведеного у невилазний тупик слідства у справі Георгія Гонгадзе, організацію переслідування "Української правди" партія "Батьківщина" розглядає як знущання над пам’яттю журналіста, над його родиною, над самою мораллю і честю".

"Створення проблем і нестерпних для продуктивної роботи умов для засобів масової інформації через інспіровані судові позови застосовується вже не вперше в Україні. В умовах кабальної залежності та контрольованості українських судів за ширмою юриспруденції режим Леоніда Кучми залишає по собі могильник знищених у подібний спосіб мас-медіа, підприємств і бізнес-структур. Тому не залишає жодних сумнівів, що адміністрація президента відводить судовій гілці влади роль ката "УП", – йдеться у заяві.

"Батьківщина" заявляє про те, що "не дозволить знищити останній форпост вільної журналістики в Україні.

"Партія "Батьківщина" солідаризується з творчим колективом "Української правди" і висловлює свою підтримку в боротьбі за право на вільне незалежне слово", – йдеться у заяві.

Читайте також:

Кризові менеджери Медведчука оголосили війну "Українській правді"

Ющенко вважає, що ситуація з "Українською правдою" – удар по іміджу влади

"Собор" у підтримку "Української правди" пікетуватиме суд. СПУ віддасть техніку

Порошенко: позов проти "Української правди" – підтвердження "попрання" свободи слова в Україні


powered by lun.ua