Представник Єврокомісії не згоден, що ЄС робить недостатньо для України

П'ятниця, 14 травня 2004, 18:51
Виконувач обов'язків голови представництва Європейської комісії в Україні Стеффен Сковманд не згоден зі звинуваченнями, що ЄС приділяє надто мало уваги розвитку відносин з Україною.

Про це він заявив у п'ятницю, виступаючи на конференції "Україна та Європейський Союз: спільні інтереси".

"Коли ви говорите, що ЄС недостатньо робить, то я хотів би запитати: у порівнянні з чим?" – запитав Скавмонд.

"Такий підхід – "все або нічого" – ні до чого нас не приведе", – сказав керівник представництва Єврокомісії.

На його думку, навпаки, за останні роки зроблено дуже багато, і відносини ЄС та України з кожним новим прийнятим документом поглиблюються.

"Ми вже переходимо від співпраці до інтеграції", – зазначив керівник представництва Єврокомісії, маючи на увазі ухвалений Комісією у середу План стратегії ЄС та визначену у ньому Європейську політику сусідства.

"Я не даю порад, що робити – це справа України, – підкреслив Скофманд. – Але не треба казати, що склянка напівпорожня, якщо вона напівповна".

***

У свою чергу, директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко висловив побоювання, що "під розмови про прагматизацію наших відносин з ЄС" Україна може відмовитися від виконання критеріїв, необхідних для вступу в ЄС.

З одного боку, вважає Сушко, політика сусідства, яка, на відміну від членства, обмежується економічною співпрацею і не ставить жорстких вимог щодо дотримання прав і свобод, "дає більш комфортабельні умови для співпраці з ЄС". Тому що "бюрократії і в Брюсселі, і в Києві зручніше мати справу з меншим колом умов".

Разом з тим, переконаний Сушко, Україна повинна йти шляхом наближення до європейських критеріїв, незалежно від часової перспективи членства в ЄС.

Проте, зазначив Сушко, тішить те, що сторони зараз намагаються прислухатися до позиції одна одної, і "на сьогоднішній день ми вже не кажемо про діалог німого з глухим".


Читайте також:

Керівник представництва Єврокомісії в Україні повідомив "хороші новини"

Питання членства України в ЄС не стоїть, але статус ринкової економіки – технічне питання

Комісар ЄС Фергойген не бачить Україну в Євросоюзі

ФЕРХОЙГЕН ЗАЛИШИВ УКРАЇНІ ШАНС ПОТРАПИТИ ДО ЄС?

КУЧМА ЗВІЛЬНИВ ЗАСТУПНИКА ГЛАВИ МЗС ЧАЛОГО

ЧАЛИЙ: УКРАЇНА ЗАЗНАЛА ФІАСКО, ІНТЕГРУЮЧИСЬ В ЄС ЗА МОДЕЛЛЮ ПОЛЬЩІ

Кучма порівняв Україну з бичком і звинуватив Тоні Блера у її ігноруванні


powered by lun.ua