Бжезинський сподівається на чесні вибори в Україні, бо не знає, хто буде президентом

Субота, 15 травня 2004, 14:25
Відомий американський політолог Збігнєв Бжезинський сподівається, що майбутні президентські вибори в Україні будуть демократичними і чесними.

У суботу на прес-конференції у Києві він підкреслив, що в Україні не знають, хто буде наступним президентом, тому є підстави говорити, що ці вибори будуть демократичними, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я не знаю, хто буде наступним президентом у США, я не знаю, хто буде наступним президентом в Україні, але я знав, хто стане президентом у Росії. Якщо ми не знаємо, хто буде наступним президентом в Україні, можливо, вибори будуть чесними", - сказав він.

Він також висловив сподівання, що у вибори в Україні не будуть втручатися інші країни. "Із практичної точки зору видно, що певні країни зацікавлені в результатах цих виборів. Але важливо створити можливості для українських людей зробити свій вибір", - сказав Бжезинський.

Разом із тим політолог не виключив можливості маніпуляцій на виборах.

Він також вагався висловити припущення щодо можливості висування кандидатури нинішнього президента України Леоніда Кучми на третій термін.

Політолог повідомив, що не обговорював це питання з Кучмою під час зустрічі в п'ятницю. "Я зустрічався з Кучмою кілька разів, і для мене нічого несподіваного не було під час цієї зустрічі. У дискусії ми обговорили ситуацію в Україні... Я не просив Кучму поділитися своїми планами. Думаю, що, не маючи додаткових фактів, не можу говорити про свої припущення переконливо", - сказав Бжезінський.

Разом із тим американський політолог зазначив, що нинішні заяви європейських офіційних осіб стосовно сумнівності перспектив членства України у ЄС треба сприймати критично.

"10 років тому вони казали, що Прибалтійські республіки ніколи не стануть членами НАТО або ж Європейського Союзу. 15 років тому вони казали те ж саме про Польщу. У чиновників узагалі погано з політичною уявою", - сказав Бжезинський, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Але вони змінили свої погляди щодо Польщі та Прибалтики не тому, що у них улучила блискавка, і їхня уява розширилася. Вони змінили погляди через те, що поляки та прибалтійці створили об'єктивні умови, на які європейці мусили відреагувати", - нагадав він.

Бжезинський виголосив лекцію перед студентами Києво-Могилянської Академії.

Відомий своєю критикою нинішніх дій США в Іраку політолог, водночас, порадив Україні не виводити війська з Іраку, але вимагати ширшої міжнародної присутності представників інших держав у цій країні.

"Моя порада вам така сама, як і Польщі, оскільки там виникали подібні суперечки. Не залишайте Ірак, але використовуйте свою присутність там як спосіб заохотити американців залучати до вирішення проблем в Іраку ширшу міжнародну коаліцію. Тоді і перетворення у цій країні будуть значно швидшими", - сказав він.

Читайте також:

Бжезинський говорить, що Україна може потрапити в ЄС через 10 років

Янукович сказав Бжезинському, що може перемогти, а той нагадав про чесні вибори

Кучма подарував Бжезинському свій творчий доробок