Чалий пішов у відставку, бо Україна вибрала ЄЕП

8 переглядів
Субота, 15 травня 2004, 14:53
Екс-перший заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий називає причиною свого рішення піти у відставку інтеграцію України в ЄЕП та відсутність у країни європерспектив.

Про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.
"В умовах, коли прийняте принципове рішення щодо початку інтеграції в Єдиний економічний простір, з одного боку, і ЄС остаточно визначився щодо євроінтеграційних перспектив можливого членства для України в цій організації, для країни складається нова ситуація, яка вимагає нового, принципового осмислення. Оце і є головною причиною, чому я вважаю, що сьогодні треба зосередитися на дещо іншому", - сказав Чалий.

На питання, що більше вплинуло на його рішення Брюссель чи Москва, Чалий порадив сконцентруватися на проблемі України.

"Нам, українцям, треба сьогодні більше думати про себе, а не дозволяти ставити себе в протиріччя між Брюсселем і Москвою. Є наші українські інтереси, які потребують нашого осмислення", - наголосив він.

Чалий не сказав, чи вчинить він за прикладом Тарасюка і Бутейка і піде у політику.

"Мені тяжко зараз коментувати. У мене плани дуже прості. Сконцентруватися і найближчим часом все-ж таки зробити ґрунтовну публікацію стосовно євроінтеграційних перспектив України. Я був, є й залишаюся глибоким прибічним євроінтеграційної стратегії. І хочу щось зробити в цих нових обставинах позитивне й конструктивне, щоб захистити цю стратегію", - зазначив екс-заступник міністра зовнішніх справ.

Як відомо, у пятницю президент України Кучма звільнив Олександра Чалого з посади першого заступника міністра іноземних справ з питань європейської інтеграції.

Підставою для звільнення стала заява Чалого, в якій він звертається до глави держави з проханням звільнити його із займаної посади у зв‘язку з бажанням повернутися до науково-викладацької роботи.

Олександр Чалий був одним із найбільш відданих прихильників європейської інтеграції України в структурі влади.


Читайте також:

КУЧМА ЗВІЛЬНИВ ЧАЛОГО, ЯКИЙ ВІДПОВІДАВ ЗА ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ В МЗС*/archive/2004/may/14/news/20.shtml

Чалий: в України на довгий період немає шансів євроінтеграції

ЧАЛИЙ: УКРАЇНА ЗАЗНАЛА ФІАСКО, ІНТЕГРУЮЧИСЬ В ЄС ЗА МОДЕЛЛЮ ПОЛЬЩІ

Чалий: послання Кучми "Європейський вибір" і ЄЕП виключають одне одного

АЗАРОВ: УКРАЇНА СКОРИГУВАЛА КУРС ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

Кучма порівняв Україну з бичком і звинуватив Тоні Блера у її ігноруванні

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua