Росія не просила Януковича, щоб він оголосив війну консорціуму Пінчука-Ахметова

3 перегляди
Субота, 15 травня 2004, 17:40
Уряд РФ не має наміру втручатися в питання участі російських компаній у приватизації українського сталеливарного підприємства "Криворіжсталь".

"Питання (про рівний доступ для російських компаній для участі в конкурсі з продажу акцій) по "Криворіжсталі" не обговорювався на рівні прем'єр-міністрів", - повідомив журналістам прем'єр-міністр РФ Михайло Фрадков після переговорів зі своїм українським колегою Віктором Януковичем.

"Воно (це питання) носить технічний характер і може бути вирішене на рівні керівників, на рівні суб'єктів, що хазяйнують,", - сказав Фрадков.

"Дане питання буде вирішуватися в рамках українського законодавства", - додав, у свою чергу, прем'єр-міністр України, повідомляє РІА Новини.

У той же час єдиний російський претендент на приватизацію "Криворіжсталі" "Сєвєрсталь" готова заперечити це рішення в суді, якщо консорціум не буде допущений до участі в конкурсі, повідомляє російське видання "Вєдомості".

Представники "Сєвєрсталі" називають умови приватизації "Криворіжсталі" дискримінаційними і мають намір домагатися їх перегляду. "Умови, м'яко кажучи, дивні", - заявив у четвер журналістам заступник гендиректора "Сєвєрсталь Груп" Вадим Махов. За його словами, під них не підходить жоден іноземний інвестор.

Махов стверджує, що, незважаючи на "дискримінаційні" умови, консорціум "Сєвєрсталі" і Arcelor подасть заявку на участь у конкурсі. "Ми продовжуємо пошук українського партнера, що одержить рівну частку з усіма іншими учасниками консорціуму", - говорить він.

Але навіть якщо партнер не знайдеться, намір Arcelor і "Сєвєрсталі" йти на конкурс, за словами Махова, залишиться в силі, відзначають "Вєдомості".

За словами Махова, у випадку якщо консорціум не буде допущений до участі в конкурсі, компанії готові оскаржити це рішення в суді.

Партнер юридичної фірми "Джон Тайнер і партнери" Валерій Тутихін говорить, що в "Сєвєрсталі" є шанси відстояти свою позицію в Європейському суді з прав людини, зазначає російське видання.

Аналітик Олександр Пухаєв говорить, що інтерес "Сєвєрсталі" цілком зрозумілий. "Криворіжсталь" ближче російських комбінатів до ринків збуту.

"На Україні - своя сировина, дешева робоча сила. У той же час українські виробники конкурують з російськими комбінатами, і можливість керувати ними є правильним стратегічним кроком. З погляду ефективності повернення на інвестиції це підприємство буде розумним придбанням", - міркує Пухаєв.

У той же час Фонд держмайна України "погрози "Сєвєрсталі" не лякають", відзначає видання.

"Для того щоб заперечувати в суді умови конкурсу, "Сєвєрсталі" для початку потрібно подати заявку на конкурс. Цього поки зроблено не було", - сказала прес-секретар ФДМ Ніна Бурлюк "Вєдомостям".

У прес-службі Кабінету міністрів України "Вєдомостям" заявили, що "Сєвєрсталь" може позивати скільки завгодно, але для України важливі реальні інвестори, що мають кокс у країні".

"Криворіжсталь" - найбільший на Україні сталеливарний комбінат, що на 100% належить державі. Його виробничі потужності складають більше 6 млн тонн прокату, близько 7 млн тонн сталі і більш 7,8 млн тонн чавуна на рік. Чистий прибуток "Криворіжсталі" за 2003 р. склав $123 млн, виторг - $1,4 млрд.

Пропоновані до продажу 93,02% акцій "Криворіжсталі" Фонд держмайна України оцінив у 3,806 млрд гривень ($714 млн). Оголошені 12 травня умови торгів говорять, що до участі в конкурсі допускаються виробники не менш 2000 т сталевого прокату на рік, що до того ж останні три роки займалися виробництвом і реалізацією не менш 1 млн тонн коксу на Україні.

Експерт української консалтингової компанії Mainstream Володимир Кудас відзначає, що умовам відповідає лише Індустріальний металургійний союз, у котрий входять українські корпорація "Інтерпайп" (власник Віктор Пінчук) і донецька System Capital Management (власник Ринат Ахметов), що керує пакетами акцій "Азовсталі" і Авдєєвського коксохімічного заводу.

"Сєвєрсталь" - друге за величиною сталеливарне підприємство в Росії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua