Литвин обіцяє повернутися до політреформи. Бо він переконав "Нашу Україну"?

Субота, 15 травня 2004, 19:09
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що парламент повернеться до розгляду питання про проведення політичної реформи в Україні.

Про це він сказав на зустрічі з жителями міста Лозова Харківської області в суботу в ході робочої поїздки в регіон.

"Рано чи пізно ми до цього повернемося", - сказав спікер.

Він підкреслив, що на перехідних етапах розвитку держави Конституція завжди має компромісний характер. За його словами, такою була Конституція України, прийнята в 1996 році. "То був період, коли нам потрібна була влада, сконцентрована в одних руках", - відзначив Литвин.

За його словами, у той період необхідно було комусь брати на себе відповідальність, і "саме така система під президента була вибудована тоді".

Зараз, сказав він, необхідно вирішити питання, якою буде українська держава.

Литвин підкреслив, що необхідно розподілити відповідальність між урядом, парламентом і президентом.

Литвин відзначив, що внесення змін в Основний закон повинно пройти за короткий період, оскільки це хворобливий процес. На даному етапі, на його думку, цей процес "звели до боротьби кланів, до того, хто буде призначати і звільняти, а не до розуміння державницьких проблем". "Украй необхідну справу ми фактично поховали", - сказав він.

Спікер відзначив, що президент України Леонід Кучма був правий, коли говорив про необхідність проведення реформи до президентських виборів. "Скажіть, хто зможе відмовитися від влади?" – запитав він.

Литвин повідомив, що він розмовляв з депутатами фракції "Наша Україна". Він запитав їх, чи переконані вони, що в їхньої політичної сили є стовідсотковий шанс перемоги на президентських виборах, і чи не допускають вони, що напередодні виборів будуть просити провести політичну реформу, тому що той кандидат, що буде перемагати, відмовиться її проводити. "Задумалися. Є надія, що спрацює", - відзначив він.

"Для того, щоб продовжити цю справу (політреформу), необхідно провести серйозну роботу", - підкреслив Литвин.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua