СУДДЯ У СПРАВІ ЛАЗАРЕНКА ВІДМОВИВСЯ ПРИЙНЯТИ ПЛІВКИ МЕЛЬНИЧЕНКА

Четвер, 20 травня 2004, 01:15
Суддя Мартін Дженкінс із суду Північного округу Каліфорнії, який веде справу Павла Лазаренка, відхилив клопотання адвокатів екс-прем'єра залучити як докази записи екс-майора Мельниченка.

Дженкінс оголосив рішення на засіданні суду в середу в другій половині дня після тривалих обговорень юридичних процедур без участі присяжних.

Прокуратура стверджувала, що плівки не мають відношення до справи Лазаренка. Проте ані прокурор Марта Борщ, ані суддя Дженкінс не ставили під сумнів аутентичність плівок. Разом із тим Дженкінс заявив, що оприлюднена адвокатами інформація "надзвичайно серйозна".

Як передає кореспондент "Української правди", сам Микола Мельниченко й екс-депутат Олександр Єльяшкевич, який отримав політичний притулок в США, були присутні в кулуарах каліфорнійського суду і виглядали висля оголошення рішення явно розчарованими.

Мельниченко заявив журналістам, що таке рішення було для нього "очікуваним".

Він підтвердив свою попередню заяву, що він готовий надати записи, які мають відношення до справи Лазаренка, щоб їх використовували і захист, і обвинувачення.

"Я упевнений, що без записів суд не зможе прийняти справедливе рішення в справі Лазаренка", - сказав Мельниченко, додавши, що це рішення судді дає можливість адвокатам Лазаренка привід для апеляції.

Мельниченко заявив, що він і Єльяшкевич вирішили передати пресі документи, які вони мають, щоб журналісти "самі визначили, чи мають вони відношення до справи Лазаренка".

Мельниченко і Єльяшкевич планують провести прес-конференцію у п'ятницю в Сан-Франциско.

Серед транскриптів записів, які вони мають – про те, що якийсь високопосадовий американський чиновник передає Кучмі інформацію, у тому числі яка має відношення до справи Лазаренка.

Мельниченко відмовився назвати ім'я чиновника зараз.

Як повідомлялося, адвокати Лазаренка звернулися з клопотанням до судді Дженкінса про дозвіл дати свідчення Мельниченку й Єльяшкевичу. Сторона захисту стверджувала, що Мельниченко і Єльяшкевич могли б підтвердити, що президент Леонід Кучма контролює порушення справ проти політичних інакомислячих в Україні з метою збереження політичної влади.

У розпорядженні захисту - як сказано в петиції адвоката Горовиця - знаходяться записи, які підтверджують, що Кучма домагався позовів проти Миколи Агафонова, Миколи Сивульського і Бориса Фельдмана, знаючи, що обвинувачення неправдиві.

Захист також має записи, які прямо свідчать, що Кучма говорив, що обвинувачення проти цих трьох людей є засобом посадити Лазаренка.

"Українська правда", Сан-Франциско

Читайте також:

АДВОКАТИ ЛАЗАРЕНКА ПРОСЯТЬ ДОЗВОЛУ НА СВІДЧЕННЯ МЕЛЬНИЧЕНКА І ЄЛЬЯШЕКИЧА

ЛАЗАРЕНКО СПОДІВАЄТЬСЯ, ЩО УЖЕ ЦЬОГО РОКУ ПОВЕРНЕТЬСЯ В УКРАЇНУ

З Лазаренка знята половина обвинувачень, у тому числі щодо Тимошенко. Тепер йому загрожує менше 5 років в'язниці

Справа "США проти Лазаренка". Уся хронологія подій

powered by lun.ua