Тимошенко: прокуратура не скаже правду про Гонгадзе, бо "вбивала його ця команда"

Понеділок, 24 травня 2004, 11:39
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко вважає, що поки Генпрокуратуру очолюватимуть прокурори, які призначаються чинною владою розслідування справи Гонгадзе не буде.

Про це вона заявила в інтерв'ю Радіо Свобода в п’ятницю, 21-го травня.

"По-перше, сьогодні дійсно дуже сумний день – це є день народження Гонгадзе. І в парламенті, і в політикумі це відчувається, що сьогодні було певне напруження серед опозиційних сил в парламенті", - сказала Тимошенко.

"Я думаю, що життя цією людини, людини, яка життя віддала за те, щоб мати можливість казати правду, воно завжди буде в українській історії, в українських серцях. Ми мусимо , це справа честі українців, з’ясувати цю справу до кінця", - зазначила вона.

На її думку, це теж пов’язано з можливістю привести в силові структури, в Генеральну прокуратуру "чесних людей, які можуть дати об’єктивні, правові висновки на базі більш, ніж достатнього, фактажу по вбивству Гонгадзе". "Я думаю, що це станеться після того, як ми будемо здатні змінювати владні команди в Україні", - сказала вона.

Тимошенко наголосила, що прокуратура не діє тому, що "вбивала Гонгадзе ця команда, і ця команда й досі сидить по всіх кабінетах".

"Ми що не знали, що частина кланів – це є Піскун? Що саме Піскун був поставлений Генеральним прокурором, щоб прикривати ці всі речі, за які соромно сьогодні в світі людям в очі дивитися? Ми що не знаємо, що сьогодні Васильєв є Генеральним прокурором, який представляє один з кланів в Україні? Ми що чекаємо від всіх людей справедливості, ясності, чіткості в справі Гонгадзе? Ми просто тоді є безнадійними оптимістами і людьми, які не рахуються з реальністю", - зазначила вона.

"Ми мусимо чесно визнати, що поки генеральні прокурори і поки весь склад генеральних прокуратур і місцевих прокуратур буде формуватися оточенням Президента, самим Президентом, які і підозрюються в причетності до вбивства Гонгадзе, невже ми не знаємо, що ніякої правди тут не буде?", - наголосила Тимошенко.

Вона також додала, що скільки ми не ставили б питань вищим посадовцям на виїзді в Європі, в інших Західних країнах, ми будемо завжди отримувати відповідь, яка не задовольнить ніколи ні українців, ні цивілізований світ.

Читайте також:

Дружина Гонгадзе вважає, що Васильєв не розслідує смерть журналіста

Ющенко, Мороз і Тимошенко розповіли Бушу, що вбивство Гонгадзе не розкрито

Ірина Погорєлова: Позов проти "Української правди": під всім цим є справа Гонгадзе

powered by lun.ua