Мороз і головний рабин з`ясовували, чи підтримує СПУ антисемітів

Понеділок, 24 травня 2004, 22:17
У понеділок ввечері напередодні засідання Апеляційного суду Києва стосовно "Сільських вістей" відбулася телефонна розмова між лідером СПУ Олександром Морозом і головним рабином України Яковом Дов-Блайхом.

Про це "Українській правді" повідомив член фракції Соцпартії Юрій Луценко.

За словами Луценка, вони обговорили майбутній мітинг прихильників і противників закриття "Сільських вістей", який має відбутися у вівторок перед засіданням суду.

"Ми плануємо акцію захисту 600 тисяч читачів народного, незалежного видання. Соцпартія ніколи не дозволяла висловлювання чи прояви націоналізму, антисемітизму", - навів Луценко слова Мороза.

Депутат сказав, що рабин під час розмови з Морозом продемонстрував "схильність до пошуку компромісу". "Ми повинні знайти порозуміння у такій тонкій матерії, як міжнаціональна злагода", - додав соціаліст. Луценко сказав, що Мороз і Яків Дов-Блайх домовилися про зустріч.

За словами Луценка, СПУ вважає рішення Шевченківського райсуду про закриття газети "незаконним".

Луценко висловив переконаність, що "влада розігрує заяви професійних борців з антисемітизмом Рабіновича і Бродського для закриття опозиційного видання".

Як відомо, президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабінович є одним із громадських діячів, який подав позов проти "Сільських вістей". Лідер партії "Яблуко" Михайло Бродський засудив дії СПУ на підтримку газети.

У понеділок на прес-конференції головний рабин України Яків Дов-Блайх висловив сподівання, що "Київський апеляційний суд ухвалить вірне рішення щодо "Сільських вістей".

Читайте також:

У синагогах день починається з молитви за Кучму і Януковича

Бродський обвинувачує Мороза в погромі єврейського цвинтаря, а Януковича вимагає звільнити за бензин