Суперники Пінчука-Ахметова об'єднуються, щоб перемогти

1 перегляд
Вівторок, 25 травня 2004, 17:04
Міжнародна компанія LNM Group, другий лідируючий світовий виробник сталі, має намір сформувати з United States Steel Corporation, шостим за розміром світовим виробником сталі, консорціум для участі в тендері з продажу "Криворіжсталі".

Як заявили представники групи на прес-конференції в Києві у вівторок, очікується, що до складу консорціуму увійдуть також компанія "ISPAT Кармет", яка представляє LNM у Казахстані, і ISPAT Polska Stal - член LNM у Польщі.

Як повідомлялося, Фонд держмайна України 12 травня оголосив конкурс з продажу 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь". Стартова ціна пакета встановлена в розмірі 3806 млн. грн. Конкурс з продажу підприємства намічено на 11 червня.

Про свої плани брати участь у конкурсі вже заявили російська "Северсталь" разом з Arcelor і індійська TATA Steel. Очікується також участь нещодавно створеного консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз", до складу якого увійшли підприємства корпорацій "Інтерпайп" (власник Віктор Пінчук) і СКМ (власник Ринат Ахметов).

LNM Group, що недавно купила найбільший у Польщі меткомбинат PolskieHutyStali і бореться за покупку ще одного металургійного комбінату в Польщі і Боснії, а також створює потужності в Китаї, має намір стати однією з компаній, річні потужності якої складатимуть 70-80 млн. тонн.

Останнім часом LNM придбала також підприємства в Румунії і Чехії, має підприємства в Індонезії, США, Канаді, Мексиці, Казахстані, Південній Африці, Алжирі, Франції, Німеччині і випускає 42 млн. тонн сталі на рік (ненабагато менше, ніж у світового лідера - Arcelor).

У той же час на LNM і Arcelor поки припадає лише 9% усієї виплавлюваної у світі сталі, і сталева індустрія залишається розрізненою.

Фонд держмайна України в рамках конкурсу з продажу 93,02% акцій "Криворіжсталі" дав дозвіл вісьмом потенційним покупцям на відвідування підприємства з метою ознайомлення з його роботою.

Про це повідомив на прес-конференції у ФДМ його голова Михайло Чечетов у вівторок.

За його словами, половина претендентів на пакет - компанії з далекого і близького зарубіжжя, серед них - одна фізична особа.

Як нагадав Чечетов, останній день прийому заявок на участь у конкурсі - 7 червня.

Він також відзначив, що у випадку, якщо парламент набере 300 голосів і переборе вето президента на закон про заборону приватизації ВАТ "Криворіжсталь", конкурс може бути зупинений. "На 10% цей варіант можливий", - сказав голова Фонду. Як сказав Чечетов, він не володіє інформацією про те, що умови конкурсу можуть бути змінені.

Чечетов також розповів, що в червні відбудеться засідання міжурядової робочої групи з продажу 42,86% акцій "Укртелекому".

Як повідомлялося, ФДМ планує в 2004 році виставити на продаж 42,86% акцій ВАТ "Укртелеком".

У державній власності залишається контрольний пакет (50%+1 акція). Ще 7,14% акцій було продано по пільговій підписці трудовому колективу підприємства.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Компроміс влади і фінансово-промислових груп у момент приватизації

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua