Литвин проти зомбування з телевізорів і за гостей у Верховній Раді

Вівторок, 25 травня 2004, 17:43
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин висловлюється за необхідність збільшення кількості аналітичних видань в Україні.

На сьогоднішній день в Україні мало аналітичних видань, які б змушували українських громадян мислити, сказав він у вівторок на зустрічі з головними редакторами засобів масової інформації української діаспори.

"Я розумію, що складно такі видання утримувати, є ризик", - відзначив Литвин.

У той же час, сказав він, в українському суспільстві є необхідність глибоких серйозних публікацій, які б повернули людям здатність мислити, оскільки "у нас, як правило, йде нав'язування, зомбування". Це зокрема, стосується телебачення, вважає спікер.

Говорячи про ситуації в Україні і про відношення до країни світового співтовариства, Литвин відзначив, що Україну критикують, зокрема, за обмежений доступ опозиції до загальнонаціональних ЗМІ, за концентрацію ЗМІ в руках визначених кіл, а також за тиск з боку владних структур на ЗМІ.

На сьогоднішній день ця тема вийшла далеко за межі України. "Це ті проблеми, якими доводиться займатися Верховній Раді", - сказав спікер, додавши, що в цьому відношенні є як об'єктивні, так і суб'єктивні оцінки.

У той же час, на думку Литвина, у законодавчому аспекті в Україні, основному, забезпечено право на вільний доступ до інформації, а також відкритість державних органів влади, зокрема, парламенту, уряду. Крім того, більш відкритою стає судова галузь влади.

У ході зустрічі Литвин також повідомив, що у вівторок підписав відповідне розпорядження про відкритість законодавчого органа. Це розпорядження дозволить забезпечити вільний доступ у парламент громадян України.

Разом з тим, він підкреслив, що такий доступ у парламент ускладнюється в дні проведення пленарних засідань. Крім того, у будинку Верховної Ради знаходиться велика кількість служб, у зв'язку з чим доступ громадян буде трохи обмежений.

"Присутність громадян буде дисциплінувати депутатський корпус", - відзначив спікер.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua