Політреформу планують завершити до осені. Відповідатиме за неї Мартинюк

Середа, 26 травня 2004, 00:00
Лідери парламентських фракцій домовилися створити узгоджений законопроект змін до Конституції на базі трьох існуючих законопроектів.

Про такий компроміс повідомив прес-секретар спікера Верховної Ради Ігор Сторожук під час засідання погоджувальної ради фракцій у спікера.

За словами речника Литвина, лідери фракцій досягли консенсусу, який може набрати 226 голосів. Передбачається, що буде створена робоча група на чолі з першим віце-спікером Адамом Мартинюком, до якої увійде по представнику від кожної фракції та групи.

Група Мартинюка має опрацювати створення єдиного узгодженого законопроекту змін до Конституції на базі трьох законопроектів – 4105, 4180 і 3207-1.

За юридичну основу пропонуватиметься взяти законопроект 4180.

Сторожук зазначив, що ця група Мартинюка збере пропозиції всіх фракцій і "шукатиме політичні рамки компромісу і напрацьовуватиме матеріал для того, щоб конституційна комісія винесла законопроект в зал".

Цей узгоджений законопроект передбачається попередньо схвалити на поточній сесії, а в цілому – на наступній восени цього року.

Погоджувальна рада керівників фракцій була скликана на пропозицію співголів конституційної комісії Олександра Мороза та Степана Гавриша.

Сам спікер Литвин після погоджувальної ради підтвердив це рішення, що "на базі законопроект 4180 вироблятимуть узгоджений документ про внесення змін до Конституції".

Литвин також сказав, що під час наради за рішення взяти за основу законопроект 4180 висловилися лідери фракцій, чисельність яких сумарно дає 226 голосів.

Натомість представник "Нашої України" Микола Катеринчук повідомив, що "не було результативного голосування по жодній з пропозицій, був обмін думками".

Катеринчук сказав, що брати за основу проект 4180 – "шлях у нікуди", оскільки він містить норму про вибори президента в парламенті у 2004 році.

Представник "Нашої України" сказав, що їх головна пропозиція полягає в тому, щоб "визначитися з головним питанням – часом введення в дію змін до Конституції"

Він також висловився за те, щоб за основу взяти законопроект 3207-1.

Водночас лідер КПУ Петро Симоненко сказав, що взяття за основу законопроекту 4180 є демонстрацією фракціями "готовності до компромісу". Симоненко також висловився за те, щоб із проекту вилучити норму про обрання президента в 2004 парламентом і про продовження повноважень Верховної Ради до 2007 року.

***

Литвин також сказав, що 1 червня депутати будуть розглядати інформацію силовиків про події у Мукачевому.

Читайте також:

Литвин агітує діаспору висунути його в президенти. Жартома