Соціалісти погрожують відставками за "Криворіжсталь". Але Литвин не може додзвонитися до Фонду держмайна

Понеділок, 14 червня 2004, 13:41
Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз не виключає, що фракція СПУ може ініціювати відставку глави Фонду державного майна України Михайла Чечетова.

Як заявив в інтерв'ю журналістам у понеділок Мороз, соціалісти можуть ініціювати відставку Чечетова в зв'язку з тим, що глава ФДМ "порушує закон і Конституцію", а також свої зобов'язання, що давав на засіданні погоджувальної наради, де обговорювалося питання приватизації "Криворіжсталі".

"Нам потрібно робити висновки", - сказав лідер СПУ, тому що "мова йде про те, що злочинці залізли в будинок і розкрадають майно".

Фракція соціалістів Верховної Ради також вимагає включити до порядку денного питання про заборону приватизації металургійного підприємства "Криворіжсталь".

Виступаючи в ході погоджувальної наради депутатських фракцій і груп у керівництва парламенту в понеділок, Мороз попросив депутатів втрутитися в ситуацію і внести до порядку денного питання про заборону приватизації "Криворіжсталі".

Мороз підкреслив, що, незважаючи на відповідне рішення суду, приватизаційний процес підприємства продовжується.

Крім того, за словами Мороза, народних депутатів-членів спеціальної контрольної комісії не пускають на закрите засідання Фонду держмайна, на якому розглядається це питання. "Ми не можемо байдуже дивитися на цю ситуацію", - сказав він.

Член фракції Соцпартії Станіслав Ніколаєнко попросив зв'язатися з керівництвом Фонду держмайна по цьому питанню, на що голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що тільки що намагався знайти хоча б кого-небудь із ФДМ, однак за його словами, жоден з телефонів не відповідає.

Литвин повідомив, що доручив першому заступникові голови парламенту Адаму Мартинюку зв'язатися з представниками Фонду.

Спікер також повідомив, що на нинішній пленарний тиждень пропонується розглянути 148 питань, що охоплюють близько 170 законопроектів. Чотири з цих законопроектів визначені президентом України як невідкладні.

За словами Литвина, у вівторок планується розглянути близько 20 законопроектів податкової спрямованості.

У середу парламент планує розглянути бюджетні питання, зокрема, бюджетну резолюцію, а також зміни в закон про державний бюджет на 2004 рік. Крім того, у середу в парламенті пройдуть слухання з питань економічної політики.
У четвер парламент планує затвердити календарний план і порядок висвітлення роботи наступної сесії.

Литвин також повідомив, що ще раз винесе на голосування пропозицію про продовження пленарного засідання в четвер для проведення голосування з усіх питань порядку денного внесених на цей день.

Виступаючи в ході погоджувальної ради, лідер фракції БЮТ Юлія Тимошенко попросила включити до порядку денного два законопроекти, що стосуються упорядкування тарифів на житлово-комунальні послуги, а також заборони виселення людей із приміщень за несплату по житлово-комунальних послугах.

Крім того, Тимошенко підкреслила, що "виборча кампанія - об'єктивна реальність нашого життя".

У той же час, за її словами, продовжуються політичні репресії проти окремих політиків і політичних сил. Вона відзначила, що Верховна Рада не може і надалі допускати такі дії стосовно окремих політичних сил.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua