У слідства немає доказів, що "викрадач бюлетенів" у Мукачевому їх украв

Понеділок, 14 червня 2004, 14:03
Слідство поки що не бачить підстав для пред'явлення обвинувачення людині, котра явилася з повинною за підозрою в крадіжці бюлетенів у Мукачевому.

Про це на брифінгу в понеділок заявив начальник прес-служби Генеральної прокуратури України Сергій Руденко.

З його слів, цей чоловік поки що проходить у справі як свідок і його відпущено під підписку про невиїзд.

"Підстави явки з повинною встановлюватимуться", - сказав Руденко. Якщо буде знайдено докази його безпосередньої причетності до здійснення крадіжки бюлетенів, буде порушено кримінальну справу за статтею "про крадіжку особливо важливих документів", додав він.

Як повідомлялося, раніше судимий непрацюючий житель Мукачевого прийшов у Мукачівський міськвідділ міліції 31 травня "з повинною".

"Він розповів, що близько 2.15 ночі з 20 на 21 квітня він і ще одна людина проникли у виконком, зв'язали чергового охоронця і, скориставшись відсутністю міліції (зі слів сержанта патрульно-постової служби міліції Михайла Жумелі, що чергував в тієї ночі, було віддано наказ покинути приміщення), зламали двері в кімнату, де зберігалися документи, і викрали близько 5 тис. бюлетенів. Частину з них знищили на місці, інші вивезли на околицю Мукачевого і спалили на березі річки Латориця", - повідомили в УМВС України в Закарпатської області.

Як розповів у міліції затриманий, другий чоловік - подільник в крадіжці - помер 10 травня від важкої хвороби - відкритої форми туберкульозу. Затриманому ж було винесено запобіжний захід у вигляді арешту.

1 червня уповноважена з прав людини Ніна Карпачова зачитала в парламенті заяву сержанта патрульно-постової служби з Мукачевого Михайла Жумелі, де він повідомляє, що покинув будівлю міськради, де зберігалися виборчі бюлетені і яке він з колегами охороняв, за наказом свого керівництва.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua