США пам'ятають, що Кучма погодив продаж радарів Кольчуга Хусейну

Середа, 16 червня 2004, 12:26
Другий секретар Держдепартаменту США Стівен Пайфер вважає, що проблема з Кольчугами найбільше вплинула на погіршення українсько-американських відносин і відносин України з НАТО.

Таку думку він висловив, говорячи про проблеми у відносинах між Україною та Сполученими Штатами на конференції Вашингтонської професійної групи, яка проходила у американській столиці у вихідні.

Пайфер зокрема заявив: "На одному з записів, зроблених майором Мельниченком, президент Кучма погодив продаж радарних систем Кольчуга до Іраку. Нам удалось підтвердити автентичність записів".

"Ми сказали українському уряду, слухайте – ми маємо ці записи, ми переконані у їх автентичності , ми знаємо що розпорядження на продаж Кольчуг було зроблене, та ми не знаємо, чи передача трапилась", - пояснив представник Держдепу.

Пайфер також заявив, що українсько-британська група експертів, яка розслідувала це питання в Україні на запрошення українського уряду залишилась задоволена співпрацею з українцями на рівні міністерства іноземних справ та міністерства оборони.

"Але співпраця з іншими відомствами в українському уряді не була ефективною і залишила багато запитань" – зауважив він.

"Українська правда", Вашингтон
powered by lun.ua