Ахметов обігнав Пінчука і Тимошенко серед олігархів СНД

Четвер, 17 червня 2004, 13:02
Президент футбольного клубу "Шахтар" Ринат Ахметов названий найбільш впливовим представником ділової еліти України на пострадянському просторі.

Такі результати дослідження "Бізнес-еліта СНД", проведеного інтернет-виданням "ГазетаСНГ.ру" разом з журналом "Євразія Сьогодні".

Поряд з ним також названі депутати Верховної Ради України Віктор Пінчук, Григорій Суркіс і Юлія Тимошенко.

Газета підкреслює, що "в останні роки, у період розмежування національних економік, створення міждержавних і регіональних організацій стало зовсім очевидно, що саме економіка і великий бізнес визначають рівень міжнародних відносин".

"На економічні відносини в першу чергу впливають персоналії, що приводить зрештою до встановлення конкретних взаємин між країнами. Від того, хто буде визначати рівень розвитку національних економік, багато в чому буде залежати і рівень політичних, і міждержавних взаємин, і ступінь присутності російського капіталу в тих чи інших країнах СНД, а також доля інтеграційних, регіональних і інших союзів", - стверджує газета.

Ринат Ахметов був названий серед восьми найбільш впливових "олігархів" з оцінкою "найвищий ступінь впливу".

Суркіс, Пінчук і Тимошенко були оцінені як "олігархи" з високим ступенем впливу. Серед "номінантів" на середній ступінь впливу представників України не було.

У списку бізнес-еліти СНД були названі 30 представників України, Грузії, Казахстану й Росії. Також було по одному представнику з Ізраїлю, Узбекистану й Киргизії.

Серед найбільш впливових олігархів СНД також були названі, зокрема, президент "Лукойлу" Вагіт Алєкперов, президент "Транснєфть" Семен Вайшток, екс-президент "Об'єднані машинобудівні заводи" (ОМЗ) міністр економіки Грузії Каха Бендукідзе, перший віце-президент "КазМунайГазу" Тимур Кулібаєв (Казахстан), керівник РАО "ЄЕС Росії" Анатолій Чубайс.

У ході дослідження були опитані 365 представників експертного співтовариства, політологи, журналісти, громадські діячі Росії й країн СНД. У результатах дослідження були також враховані підсумки інтернет-опитування читачів.
powered by lun.ua