Інтерпол шукає екс-керівників ЄЕСУ з "червоною карткою"

Четвер, 17 червня 2004, 15:14
Розшук колишніх керівників корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) Лідії Сокольченко, Євгена Шаго і Олександра Тимошенка каналами Інтерполу не має політичного підтексту.

Про це на брифінгу в четвер у Києві заявив заступник міністра внутрішніх справ України Станіслав Нікитенко.

"Їх пошук не можна вважати політичним заходом у жодному разі", - підкреслив заступник міністра, відповідаючи на запитання журналістів.

Як повідомлялося, минулого тижня МВС активізувало розшук екс-керівників ЄЕСУ каналами Інтерполу.

За словами Нікитенка, розшук проводиться в 181 країні світу. У генеральний секретаріат Інтерполу направлено в зв'язку з цим матеріали щодо розшукуваних і виставлено так звані "червоні картки" (міжнародний ордер на арешт і подальшу екстрадицію), що є підставою для затримання вказаних осіб в будь-якій країні світу.

"Такі картки встановлюються тільки у виняткових випадках, якщо є кримінальні справи і докази причетності до здійснення злочинів", - підкреслив Нікитенко.

Заступник міністра також додав, що на даний момент український Інтерпол не має в своєму розпорядженні інформації про місцеперебування екс-керівників ЄЕСУ.

"Якщо їх місцеперебування буде встановлене, їх затримають, і далі буде проведено екстрадицію", - додав він.

При цьому він підкреслив, що підписання договору про екстрадицію є дуже складним процесом, оскільки керівництво США холодно ставиться до розв'язання цього питання.

Нікітенко також вважає, що найближчим часом Міністерство юстиції і Міністерство закордонних справ знову ініціюватимуть підписання між Україною і США договору про екстрадицію.

"Мін'юст і МЗС вже кілька разів ініціювали підписання цієї угоди. Вважаю, що найближчим часом ці відомства знов намагатимуться це зробити", - сказав заступник міністра.

Він також не виключив можливості затримання Павла Лазаренка на території США і депортації його до країни, з якою в України є угода про екстрадицію. На запитання про те, що буде з екс-прем'єром України, якщо його звільнять з-під варти, Нікитенко відповів: "Україна наполягатиме на його затриманні й екстрадиції в Україну".

Заступник міністра також нагадав, що поновлення терміну дії міжнародного розшуку Лазаренка до серпня 2008 року національним бюро Інтерполу пов'язане з тим, що не було досягнуто кінцевої мети розшуку - екстрадиції колишнього прем'єра в Україну, а також з тим, що судовий процес над ним у Сан-Франциско перебуває на заключному етапі. За його словами, після закінчення терміну його попереднього утримання під вартою результатом цього процесу може стати звільнення Лазаренка і його виїзд за територію США. "Тому зняття його з розшуку є недоцільним", - пояснив Нікитенко.

Він також повідомив, що загалом правоохоронні органи України каналами Інтерполу на території США розшукують 11 осіб. Однак у разі встановлення їх місцеперебування вирішити питання про їх екстрадицію в Україну буде практично неможливо через відсутність угоди між Україною і США про видачу злочинців.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua