За критику президента сусіднє КДБ депортувало журналіста

Понеділок, 21 червня 2004, 19:01

Комітет державної безпеки Білорусі 21 червня депортував із країни громадянина України, 32-річного журналіста Михайла Подоляка.

Як повідомляє Українська служба Бі-Бі-Сі, дозвіл на тимчасове проживання Подоляка на території Білорусі анульовано, журналістові відмовлено у в'їзді в країну впродовж 5-ти років.

Згідно з КДБ, Подоляк загрожував національній безпеці Білорусі.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі, співробітники КДБ прийшли за Михайлом Подоляком о сьомій ранку, дали йому на збори лише 15 хвилин, після певних формальностей відвезли його на потяг Мінськ-Одеса, заблокували купе, затулили вікно і навіть не дали йому попрощатися з друзями і дружиною.

Дружина журналіста Ірина повідомила, що документ про депортацію Михайлові не видали й зв’язатися з адвокатом та посольством України в Мінську не дали.

Михайло Подоляк проживав у Мінську легально протягом останніх 15 років ще з часів навчання в медичному інституті.

Він відомий як журналіст кількох незалежних ЗМІ, більшість яких було закрито білоруськими властями.

До сьогодні Подоляк працював заступником редактора незалежного тижневика "Время".

В кожному числі цього видання були його аналітичні статті та журналістські розслідування на теми діяльності білоруських властей, політичної ситуації в Білорусі та стану опозиції.

Яка зі статей Подоляка стала причиною його депортації, КДБ Білорусі не повідомляє.

КДБ лише зауважує, що він був організатором випуску видання, що тенденційно висвітлює соціально-політичну ситуацію в Республіці Білорусь, та закликає до дестабілізації політичної ситуації у Білорусі.

КДБ Білорусі виніс рішення, що діяльність Подоляка "суперечить інтересам державної безпеки і є порушенням законодавства про правовий статус іноземних громадян".
powered by lun.ua