Зінченко не отримує зарплату в Ющенка і не сприйняв жарт Кучми

П'ятниця, 25 червня 2004, 00:00
Заступник голови Верховної Ради України Олександр Зінченко вважає, що законопроект політреформи 4180 не набере 300 голосів, необхідних для його остаточного твердження в парламенті.

"Я не знаю де можна їх знайти, але послідовна кількість голосування свідчить про те, що його переконливо немає", - сказав Зінченко в ефірі "5 каналу" у четвер увечері.

"Більш того, я можу тільки зауважити, та не треба бути дуже великим, скажімо так, оптимістом, щоб передбачити, що восени ситуація ще більше зміниться і не найкраще для влади. Я в цьому переконаний", - додав він.

Зінченко також закликав тих, хто "хоче вирішити долю кількох голосів саме питаннями тиском і абсолютно цинічною зухвалістю", не робити цього . "Не вдасться [це зробити] і подумайте про майбутнє і нашої, і України, бо в таких умовах говорити про серйозність влади, про демократію ну просто не буде підстав", - зазначив віце-спікер.

Відповідаючи на питання про те, чи він вже виконує свої обов'язки керівника виборчої кампанії Віктора Ющенко, Зінченко сказав, що поки не закінчилася сесія парламенту, йому доводиться поєднувати ці функції з обов'язками віце-спікера.

Він наголосив, що не отримує і не думав отримувати якусь заробіть платню, але розуміє, що керівник кампанії "це надзвичайно важлива постать".

Зінченко не став розповідати, що він збирається робити як керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка, зазначивши лише: "слідкуйте за газетами і за ефіром".

На питання, що його керівництво виборчою кампанією мусить, зокрема, привернути більшу симпатію Ющенка на Сході України і зокрема, "поліпшити його сприйняття в Білокам’яній Москві з огляду на ваші зв’язки із братами-росіянами", Зінченко сказав:

"Це надзвичайно умовні речі. Надзвичайно умовні. Це схематизм, який заважає сприйняттю повнокровного життя. От життя, воно більш багатобарвне і втиснути людей в якісь рамки, що зараз одна персоналія призведе до деяких голосів на сході, а інша в Білокам’яну поїде і так далі. Нам не треба вклонятись нікуди: ні на Білокам’яну, ні на Вашингтон. Нам потрібно розуміти, все залежить від нас, від нас самих".

Відповідаючи на питання, як сприйняли його призначенні в самій "Нашій Україні", він сказав: "Відчуваю командний дух, відчуваю, що люди думають про майбутнє, вірять в це, що це майбутнє буде досягнуто і от ця щирість і навіть отаке, знаєте, бажання, відчуття того, що здійснюється історичний процес і його не можна ніким заперечити і парканами, і чи іншими якимось подіями".

"Його можна трошки відтягнути в часі, ну до 31 жовтня, ну до 23 листопада. Але в принципі сказати, що в нас сонце буде з іншого боку входити, то це вже неможливо. Так, що я думаю, що команда абсолютно знає, що їй, що на меті в неї й вона абсолютно єдина в цьому", - додав Зінченко, цитує його "Огляд телеефіру".

Коментуючи заяву президента Кучми, який " в полушутку, в полусєрьйоз" назвав призначення Зінченка керівником кампанії Ющенка "однією з найблискучіших спецоперацій СДПУ(о)", віце-спікер сказав, що "жартувати політики вже не будуть".

"Не до жартів, бо залишилось надто мало часу в політичних перегонах. Але хотів би зазначити, якщо ідеться про спецоперації, хотів би сказати, що ніякими загрозами й тиском не вдасться зупинити думку людей, які хочуть висловити її вільно", - зазначив він.

"Я думаю, що буде величезна кількість людей, які це зроблять, значить, своїм голосуванням в урни і величезна кількість людей, які покажуть, що не можна тиснути, не можна купувати, не можна розраховувати на цинізм, безнадійність, на те, як залякали Мукачеве, як залякали деякі інші підстави судових рішень, про які ми всі говорили", - наголосив він.

"Я звертаюсь до наших телеглядачів: шановні колеги, друзі, ви маєте розуміти, що на нас з вами величезна відповідальність – я не боюсь цього слова – історична і за нас ніхто не буде змінювати наше життя. Ми самі тримаємо в своїх руках життя. Якщо ми вирішимо, що в нас настав час величезних змін, то ми зробимо те, чого від нас вимагає наша совість, наш дух. Нарешті те, що ми хочемо бачити себе вільною нацією, серйозною, сильною нацією", - зазначив Зінченко.powered by lun.ua