Експертиза смерті Гончарова: його було убито наркотиком

Субота, 26 червня 2004, 22:11
Це – результат розтину тіла Ігоря Гончарова. Саме на цей документ посилалася у сенсаційній статті британська газета "Індепендент" минулої суботи. Тоді вона повідомила, що екс-УБОЗівця і організатора банди перевертнів Гончарова було убито під час арешту рік тому.

Як відомо, весь цей час влада відкидала твердження, що він помер несвоєю смертю. Тепер відомо, що свідка, який заявив про готовність довести зв'язок між владою і знищенням Гонгадзе, було убито ін'єкцією наркотику.

Лише минулого понеділка Генпрокуратура заявила про порушення кримінальної справи – однак причиною смерті названо не ін'єкцію тіопенталу, а "спинальну травму", отриману Гончаровим у СІЗО.

Причина, чому влада обрала версію "спинальної травми", проста. Адже тоді можна стверджувати, що Гончаров просто "скинули з нар" у слідчому ізоляторі. Саме цей сценарій відпрацьовує влада, порушивши кримінальну справу проти посадових осіб СІЗО №13.

Версія ін'єкцію набагато небезпечніша для влади. Адже тоді виходить, що убивство було скоєно, коли Гончаров перебував у лікарні. Він був ізольований, і окрім лікарів доступ до нього був лише із санкції прокурора – тобто тієї ж влади. Враховуючи небезпеку, яку ніс Гончаров із своїми свідченнями, його фізичне знищення було вигідне дуже багатьом.

Експертиза, яка доводить, що Гончарова убили ін'єкцією наркотику, датована 3 листопада минулого року. А це значить, що генпрокурор Васильєв вводив громадськість в оману, коли 18 грудня 2003 заявив, що "експертиза насильницької смерті не встановила". Звичайно, може він мав на увазі, що наркотик Гончарову ввели "ненасильно", і що теж можливо, враховуючи стан, в якому його було госпіталізовано.

Цей результат розтину тіла Гончарова "Українська правда" отримала від автора публікації в "Індепендент" Аскольда Крушельницького, якому джерела в правоохоронних органах передали понад 200 сторінок матеріалів слідства у справі Гонгадзе.

Наводиться оригінал документу:

Міністерство охорони здоров'я України

Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації

Бюро судово-медичної експертизи
м.Київ-141, Докучаєвська, 4
тел. 277-30-57
Відділ комісійних експертиз
м.Київ-073,Бондарський,7-а, тел.432-78-51

ВИСНОВОК ЕКСПЕРТА
(Експертиза за матеріалами справи)
№ 153

На підставі постанови заступника начальника управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України старшого радника юстиції Столярчука Ю.В. від 01.08.2003 в приміщенні відділу комісійних експертиз Київського міського бюро судово-медичної експертизи експертна комісія у складі: голови - начальника Київського міського бюро судово-медичної експертизи судово-медичного експерта вищої кваліфікаційної категорії ЮРЧЕНКА В.Т., який має вищий клас судового експерта, стаж роботи за фахом 24 роки, членів - завідувача відділом судово-медичної експертизи трупів судово-медичного експерта другої кваліфікаційної категорії ТРУША М.М., який має четвертий кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 10 років, завідувача відділенням судово-медичної гістології судово-медичного експерта вищої кваліфікації КИСЕЛЬОВА С.В., який має третій кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 26 років, судово-медичного експерта вищої кваліфікаційної категорії ВИЛЕГЖАНІНА О.І., який має вищий кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 32 роки, лікаря-нейрохірурга вищої кваліфікаційної категорії ДИБКАЛЮКА С.В., який має вчений ступінь кандидата медичних наук, стаж роботи за фахом 13 років, і доповідача по справі судово-медичного експерта другої категорії ЗОСІМЕНКА В.В., який має п'ятий кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 7 років, провела судово-медичну експертизу за матеріалами кримінальної справи № 62-2222.

З правами й обов'язками експерта, що передбачені ст. 77 КПК України, ознайомлений. За відмову або ухилення від дачі висновку експерта, за дачу свідомо неправдивого висновку експерта та за розголошення даних досудового слідства або дізнання несу відповідальність за ст.ст. 384,385, 387 КК України.

Експерти: [Шість підписів]

При проведенні експертизи були присутні ____

Печатка із надписом "Відділ комісійних експертиз"

Експертиза почата 01. 08. 2003р.
Експертиза закінчена 03. 11. 2003р.

"Висновок експерта" викладений на 7 аркушах.

[…]

На разрешение комиссии экспертов поставлены следующие вопросы:

1. Які ушкодження є у Гончарова І.І. відповідно до наданої медичної документації та результатів дослідження його трупа, який їх характер, локалізація, механізм та час утворення?

2. Згідно показів потерпілого від 27 червня 2003 року, тілесні ушкодження у нього утворилися внаслідок падіння з висоти власного зросту, в тому числі при падінні з нар в СІЗО, зі сходинок. Чи можливе утворення ушкоджень, які виявлені при дослідженні тіла Гончарова І.І при вказаних ним обставинах?

3. Яка причина смерті Гончарова І.І.?

4. Коли настала смерть Гончарова І.І.?

5. Якими захворюваннями страждав Гончаров І.І.? Внаслідок чого виникли дані захворювання потерпілого Гончарова І.І.? Чи є причинний зв'язок між отриманими тілесними ушкодженнями, виявленими на трупі, та настанням хвороби потерпілого Гончарова І.І.?

6. Яка групова належність крові Гончарова І.І.?

7. Чи вживав Гончаров І.І. незадовго до смерті алкоголь, чи наркотичні речовини? Якщо так, то в якій кількості? Чи не могло таке вживання алкоголю чи наркотичних речовин сприяти настанню смерті Гончарова І.І.?

8. Чи вірно був поставлений діагноз Гончарову І.І.?

9. Чи відповідало лікування Гончарова І.І. поставленому діагнозу?

10.Чи не було протипоказане проведене лікування Гончарову І.І.?

11. Чи в повному обсязі проводилось лікування?

12. Чи не стало лікування, застосоване до Гончарова І.І., причиною погіршення стану його здоров'я або смерті?

13. Чи вірно було вибрано методику проведення лікування Гончарова І.І.?

ОБСТОЯТЕЛЬСТВА ДЕЛА

"У Генеральній прокуратурі України проводиться досудове слідство по кримінальній справі за № 62-2222 за обвинуваченням Гончарова І.І., Гайдая В.П., Мельникова В.С. та інших у вчиненні ряду умисних вбивств та інших злочинів на території м. Києва та Київської області. У ході досудового слідства 1 липня 2003 року обвинуваченого Гончарова І.І. у зв'язку з погіршенням стану здоров'я було госпіталізовано до Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги, де 1 серпня 2003 року він помер."

ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКАЯ ЧАСТЬ

На исследование представлены:

"Акт судебно-медицинского исследования трупа" № 3173 от 01.08.2003г. (труп Гончарова Игоря Игоревича, 1959 г.р.) из которого следует: "...НАРУЖНОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ. Труп доставлен без одежды. труп мужского пола, правильного телосложения, удовлетворительного питания, длина тела 180 см...

На волосистой части головы при осмотре и ощупывании повреждений не обнаружено... Кости и хрящи носа на ощупь целы...Зубы естественные, без повреждений... На шее: на передней поверхности шеи ниже перстневидного хряща располагается овальной формы дефект размером 1,8 х 1 см со сглаженными краями проникающий в трахею; у левого края его имеется хирургическая нить фиксированная к коже, синего цвета, длиной 10 см...

В правой подключичной области располагается катетер с заглушкой фиксированный к коже хирургическим швом, здесь же располагается 6-ть белесоватых прямолинейных рубцов длиной 0,5 см с расстоянием между ними 0,5-1см. В левой подключичной области располагаются две точечные ранки прикрытые буроватой плотной корочкой выше уровня кожи... В правой подвздошной области располагается плотный белесоватый рубец длиной 6 см.

На передней брюшной стенке по серединной линии выше и ниже пупка располагается аналогичный рубец длиной 18 см. Два аналогичных хирургических рубца располагаются на уровне 6-го межреберья справа по передней подмышечной линии длиной 2 см и 3 см, с расстояниями между ними 1см...

В области крестца с переходом на ягодицы на участке 15 х 7 см располагается буровато-красного цвета раневая поверхность с четкими границами с дном ниже уровня кожи"

[…]

8 (10 и 12). Проводимое стационарное лечение по установленному диагнозу не было противопоказано больному Гончарову И.И.

Однако, выявленный в биологических объектах трупа Гончарова И.И. тиопентал натрия, свидетельствует о том, что данный препарат вводился больному незадолго до до момента наступления его смерти (факт введения тиопентала натрия не отображен в медицинской документации), принимая во внимание состояние больного и его гемодинамику - был ему противопоказан, и учитывая фармакологическое действие тиопентала натрия - через кардиотоксическое свое влияние мог способствовать быстрейшему наступлению смерти Гончарова И.И.

9 (13) Методика ведения пациента Гончарова И.И. была выбрана верно, обосновано, за исключением тиопентал натрия - в данном случае, исходя из реакции организма больного на данный препарат, было показано его замена препаратами выбора.

Эксперты:

Юрченко В.Т.

Вылегжанин А.И.

Труш Н.М.

Дыбкалюк С.В.

Киселев С.В.

Зосименко В.В.

Печатка із надписом "Відділ комісійних експертиз"powered by lun.ua