МАРЧУК: УКРАЇНА НЕ ВСТУПИТЬ ДО НАТО ДО 2009 РОКУ

2 перегляди
Вівторок, 29 червня 2004, 16:35
Міністр оборони Євген Марчук не бачить шансів на вступ України до НАТО до 2009-2011 років, водночас прогнозує прогрес у відносинах після виборів президента.

"Після президентських виборів незалежно, хто буде переможцем, відбудеться досить чутливе прискорення нашої співпраці", - сказав Марчук у вівторок журналістам у Стамбулі перед початком засідання комісії "Україна-НАТО".

"Прихід після виборів президента нової команди значно пожвавить роботу по виконанню цільового плану (між Україною і НАТО)", - також сказав Марчук.

Марчук прогнозує, що навесні наступного року "буде значне прискорення, еволюція нашої співпраці".

"Може іти мова про перехід до Плану дій для здобуття членства (МАР)", - сказав Марчук. Водночас він додав, що, очевидно, перед переходом до МАР Україна пройде програму "Інтенсивний діалог".

Алеп при цьому Марчук вважає, що Україна не зможе швидко вступити до НАТО: "Виходячи з прагматизму, яким я займаюся, і знаючи політичні аспекти співпраці з НАТО, найближчі 5-7 років це буде нереально".

Марчук сказав, подальший розвиток відносин з Україною "НАТО пов’язує з тим, як відбуться президентські вибори".

"Вибори почнуться за кілька днів. Як і положено у демократичній державі, у нас є все – і прихильники євроатлантичної інтеграції, і досить агресивні опоненти", - сказав він.

Водночас Марчук не дав відповідь на питання, чи буде він сам балотуватися на виборах президента. "Не треба задавати такі питання. Це ж не прес-конференція міністра", - сказав він.

Говорячи про нинішні відносини з НАТО, за словами Марчука, "Україні є що зараз покласти на стіл" у частині військової реформи. "Всі гості (засідання Україна-НАТО) можуть подивитися Стратегічний оборонний бюлетень. Це Біблія нашої військової реформи. Також можуть подивитися нову редакцію військової доктрини. І там, і там однозначано визначено кінцевою метою приєднання НАТО", - сказав Марчук.

Марчук сказав, що за останній рік "збільшилося число прихильників України в НАТО". За його словами, колеги міністри оборони з деяких країн НАТО пропонують: "Давайте визначимося, дамо сигнал Україні, як ми, НАТО, бачимо Україну".

"Українська правда", Стамбул

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua