Латвія не буде просто так підтримувати поступ України в НАТО

1 перегляд
Вівторок, 29 червня 2004, 19:01
Латвія готова підтримувати Україну в її просуванні до НАТО, але насамперед справа України як держави продемонструвати здатність виконати вимоги до членства в НАТО.

Про це сказала в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі президент Латвії Вайра Віке-Фрейберґа.

"Звичайно, ми були б дуже раді бачити Україну, яка робить прогрес у реформах, які вона добровільно зобов'язалася провести. Очевидно, що Україні ще треба багато зробити, і ми хотіли би заохотити й український народ, і неурядові організації, але перш за все - український уряд продовжувати рухатися цим шляхом реформ, який має привести до членства в НАТО", - сказала президент Латвії.

За її словами, балтійські країни та Польща готові підтримувати Україну, але "насамперед це справа самої України як держави - продемонструвати свою готовність, свою здатність виконати всі вимоги, необхідні для членства в НАТО".

"Це - насамперед - вільна преса, справедливі вибори - себто, усе те, що передбачено демократичними критеріями, які необхідно виконати, щоби бути членами Північно-Атлантичного альянсу", - зазначила Вайра Віке-Фрейберґа.

Президент Латвії уникла чіткої відповіді, коли саме Україна може стати членом НАТО.

"Не думаю що хтось називає якісь дати - принаймні поки що. Є низка серйозних завдань, які має виконати Україна. Якщо Україна почне їх робити за схемою: перше-друге-третє-четверте і так далі, то відтак чим швидше Україна виконає ці завдання, тим швидше вона опиниться в НАТО", - сказала вона.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"



powered by lun.ua