Депутати не хочуть віддавати подарунки президента у держвласність

Вівторок, 29 червня 2004, 19:40
Верховна Рада України відправила на повторне перше читання законопроект, що пропонує вважати подарунки, отримані державними службовцями під час виконання своїх службових функцій, державним майном, що використовується в службових приміщеннях або передається в музей.

За законопроект про внесення змін у закон "Про державну службу", внесений членом фракції НДП-ПППУ Олегом Зарубінським, проголосували у вівторок 220 народних депутатів.

За проект не голосували фракції СДПУ(о), "Трудової України", "Демініціативи-Народовладдя" та група "Союз".

Законопроектом пропонувалося вважати, що "подарунки, одержані державним службовцем під час виконання службових функцій від юридичних чи фізичних осіб - співгромадян або іноземців, за винятком символічних сувенірів, є державним майном України".

На думку автора проекту вони повинні обліковуватися й використовуватися (зберігатися) в службових, в тому числі представницьких, приміщеннях або передаватися до державних музеїв (галерей, виставкових залів) чи інших державних установ та організацій в установленому порядку.

Подарунки, що мають особливу цінність, за проектом, мали передаватися до скарбниці Національного банку України. Тоді як державні нагороди та інші нагороди, одержані державним службовцем, належать йому особисто.

Як відомо, державними службовцями серед інших є президент та члени уряду.

Депутати також не підтримали на у вівторок у другому читанні проект про Про тимчасові слідчі та спеціальні комісії Верховної Ради України" з поправками президента. За проголосувало 225 депутатів.

У своїх поправках президент наголошував, що Конституція України обмежує
коло питань, для розслідування яких можуть створюватися тимчасові
слідчі комісії лише тими, які становлять суспільний інтерес.

В той же час на думку президента, парламент не визначив критерії, за якими питання можуть бути визнані такими, що становлять суспільний інтерес, і тому можуть бути предметом розслідування саме тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, а не спеціально уповноваженого слідчого органу прокуратури, Служби безпеки України чи міліції.

Українська правда

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!