Медведчук попередив Януковича, що має до нього вимоги

Субота, 10 липня 2004, 15:16
СДПУ(о) на своєму XVIII з'їзді в Харкові висунула кандидатом в президенти України прем'єр-міністра Віктора Януковича.

Відповідне рішення підтримали 500 делегатів з'їзду.

Лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук зазначив, що влада має залишатися у центристських сил. Він також сказав, що єдиний кандидат від цих сил, який може перемогти - це Янукович.

Медведчук пояснив, що партія має свої вимоги до кандидата в президенти. Про що не раз говорилося з Янковичем, і він висловлював згоду.

Аргументуючи свою позицію щодо вибору Януковича, Медведчук послався на дані соціологічних опитувань за квітень 2004, відзначивши, що Януковича підтримують 16-17% виборців, у той час як Ющенка 20-23%.

Водночас він відзначив, що на питання про те, хто переможе на виборах, виборці відповідають, що це буде Янукович.

Він також сказав, що виборча кампанія 2004 року стане для СДПУ(о) екзаменом на "політичну зрілість".

"Ми маємо досить велику теоретичну підготовку, але зараз перед нами стоїть не теоретичне, а практичне завдання. Ми маємо підтримати людину справді діла, а не слова", - сказав він.

В той же час він відзначив, що прихід до влади політика, який маніпулює людськими емоціями, може відкинути країну не тільки на кілька років назад, але й призвести до конфлікту в суспільстві.

Він назвав СДПУ(о) "командою, яка забезпечить перемогу Януковичу". "Ми є така команда! Ми маємо перемогти! Ми переможемо!" - закінчив свій виступ Медведчук.

Також на з'їзді СДПУ(о) пролунало звернення до народу України з закликом підтримати єдиного кандидата від парламентської більшості Януковича:

"СДПУ(о) вважає, що вибір центристських сил забезпечить подальше економічне зростання країни, сприятиме її подальшій демократизації, консолідує суспільство для завершення конституційної реформи, що дозволить поетапно вирішувати гострі соціальні проблеми".

Медведчук також закликав завершити внесення змін до Конституції: "Для нас сьогодні основне політичне питання формулюється надзвичайно просто: ви або виступаєте за демократію або висловлюєтесь проти політичної реформи. Все інше – від лукавого".

"Для нас є справою честі зробити все можливе для запровадження в Україні парламентсько-президентської форми правління", - додав Медведчук.

На з'їзді було зачитано привітання від президента Кучми, голови Верховної Ради та лідера НАПУ Литвина. На з'їзді виступили координатор більшості Степан Гавриш і член політвиконкому Партії Регіонів Володимир Рибак.

"Українська правда", Харків

powered by lun.ua