На вибори йде черниця агітувати проти Ющенка, який "під анафемою"

Неділя, 11 липня 2004, 17:36
Перший етап п'ятого з'їзду української партії Християнський рух висунув кандидатом у президенти нинішнього главу держави Леоніда Кучму.

Таке рішення ухвалене в неділю в Ужгороді.

Якщо Кучма відмовиться балотуватися, кандидатом від партії стане лідер партії Тамара Звягінцева - черниця Таїсія.

Виступаючи на з'їзді, Звягінцева заявила, що православні "в жодному разі не повинні голосувати за Віктора Ющенка". "Ця людина - під анафемою, і ця анафема упаде на нашу голову, якщо ми його підтримаємо" (мається на увазі, що Ющенко підтримує ідею створення єдиної української православної церкви в підпорядкуванні Київського патріархату, яку очолює Філарет).

Говорячи про Кучму, лідер Християнського руху відзначила: "Це людина, яка була при владі, і ми його вже знаємо, ми знаємо, що від нього очікувати. Кучма – це єдина людина, яка може впоратися в країні. Наша задача – допомогти йому".

"Будь-який інший президент задавить християнство", - відзначила вона.

Обласні організації Християнського руху висували кандидатом у президенти Звягицеву, однак вона сказала, що буде кандидатом, тільки якщо Кучма відмовиться.

На з'їзд очікувалося прибуття 220 делегатів, однак приїхали тільки 150. З'їзд проголосував висувати в президенти Кучму і Звягінцеву.

За два тижні у Києві пройде другий етап п'ятого з'їзду Християнського руху, і якщо до цього часу Кучма не дасть згоду йти на вибори, кандидатом у президенти від партії буде оголошена Звягінцева.

Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua