Поляки хочуть, щоб ЄС ухвалив заяву щодо України

Вівторок, 13 липня 2004, 16:25
Польські неурядові організації звернулися з офіційним листом до президента Алєксандра Кваснєвського, у якому закликали Європейський Союз ухвалити політичну заяву на підтримку проєвропейських амбіцій України.

"У листі до президента Кваснєвського, який умістило польське видання Rzeczpospolita, зазначено, що організації та громадські інціативи, які тривалий час сприяли польсько-українському замиренню та підтримували європейські устремління України, вбачають великий шанс у членстві Польщі у ЄС", - повідомляє Бі-Бі-Сі.

Автори висловлюють бажання, аби Польща стала співавтором політики сусідства ЄС, однак це, на їхню думку, вимагає ухвалення конкретних рішень на форумі цієї структури.

Польські позаурядові організації зазначають, що цього року Україна постала перед "великим історичним викликом - президентськими виборами".

Вони вважають, що ці вибори з'ясують, наскільки реальними є демократичні та європейські перспективи України. За словами авторів листа до президента Кваснєвського, у цій справі не повинно бракувати голосу Європи.

Позаурядові організації переконані, що заява ЄС у справі Європи повинна наголошувати на дотриманні принципів демократії під час президентської кампанії в Україні.

Водночас, автори листа до президента Кваснєвського пропонують конкретний проект під назвою "Політична заява ЄС у справі України".

У документі йдеться, що після розширення ЄС Україна стала одним із найвагоміших партнерів ЄС, що треба розраховувати на активне використання Україною шансів, які дає європейська політика сусідства, і що питання повної інтеграції України із ЄС залишається відкритими.

Автори проекту закликають українських політиків продемонструвати в ході президентської кампанії їхню відданість європейським стандартам.

powered by lun.ua