Ректор-соратник Медведчука діяв незаконно?

2 перегляди
Четвер, 15 липня 2004, 16:12
Нардеп від СДПУ(о), голова облорганізації цієї партії і ректор новоствореного Сумського нацуніверситету Олександр Царенко почав об'єднувати сумські вузи незаконно.

Про це сказав у четвер завідувач кафедри економіки Сумського державного університету Леонід Мельник.

Як повідомлялося, 20 квітня 2004 президент Леонід Кучма підписав указ про створення СНУ шляхом об'єднання Сумських держуніверситету, педагогічного університету та національного аграрного університету. 17 червня відповідне розпорядження Кабміну підписав і Янукович.

Проте, за словами Мельника, міністр освіти Василь Кремінь підписав наказ про об'єднання університетів лише 1 липня. Таким чином, вважає викладач, "все, що коїлося до 1 липня – це просто був захват (університетів) групою людей без певних повноважень".

Як зазначив Мельник, зараз у Сумах "створилася страхітлива монополія – викладачам немає куди піти".

За його словами, коли створювався Сумський нацуніверситет, усі думали, що об'єднані вузи ввійдуть у нього на правах окремих юридичних осіб. Така норма, підкреслює Мельник, є в законі про вищу освіту щодо навчальних закладів, які "створюють певні комплекси".

Зараз сумські студенти ультимативно вимагають від президента і прем'єр-міністра відмовитися від об'єднання трьох сумських вузів у Сумський національний університет.

Відповідно до ультиматуму, якщо до 1 серпня не буде скасовано указ президента та розпорядження Кабміну про створення Сумського нацуніверситету, учасники студентського руху опору вирушать пішки із Сум до Києва, де розіб'ють наметове містечко і оголосять про початок всеукраїнської акції протесту.

Студенти не задоволені як об'єднанням з аграрним університом, випускників якого, за їхніми словами, роботодавці не хочуть брати на роботу через їхній низький фаховий рівень, так і власне особою нового ректора Царенка, котрий демонструє авторитарні методи роботи з підлеглими.

5 травня студентами створено рух опору, а з 28 червня у сквері Шевченка в Сумах розбито наметове містечко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua