Українці витіснять США з чорноморського ринку?

П'ятниця, 23 липня 2004, 11:35
Українці та фермери інших країн регіону Чорного моря можуть витиснути американців з експортних зернових ринків.

Таку думку висловили аналітики британського спеціалізованого видання "Ллойдз Лист", повідомляє Радіо "Свобода".

За даними експертів, традиційні постачальники регіону – Сполучені Штати цього року мають погані перспективи на врожай. У Канзасі, де вирощується дві третини американської пшениці, через погану погоду - спочатку засуху, а потім проливні дощі - зерно зіпсувалося настільки, що його можна використати хіба що для тваринництва, для харчової промисловості воно вже не підійде, пише "Ллойдз Лист".

У зв’язку з цим видання прогнозує подорожчання американського зерна в цілому, а це означає, що покупці шукатимуть дешевших варіантів.

Натомість в Україні й Росії цього року очікується високий урожай зернових.

За прогнозами Міністерства аграрної політики, врожай нинішнього року складе 33 - 34 млн. тонн зерна, у тому числі продовольчого - близько 16 млн. тонн. У цілому, потреба українського ринку в продовольчому зерні складе 6 - 7 млн. тонн, а у фуражному - 12 - 14 млн. тонн.

Таким чином, очікуваний обсяг врожаю не тільки цілком наситить внутрішній ринок, включаючи харчову, переробну промисловість, тваринництво, але й відкриє серйозні можливості для експорту.

На думку заступника директора Української Зернової Асоціації Володимира Лапи, протягом 2004/2005 маркетингового року цілком реально вивезти 7,5 - 8 млн. тонн зерна, повідомляє агентство "Agriukraine".

В Росії також прогнозують врожай, що буде набагато більшим, ніж торішній. Цього року російська влада прогнозує 76 мільйонів тонн, у порівнянні з минулорічними 67 мільйонами. Тож, якщо ситуація залишиться стабільною, то торгові шляхи переключаться на Чорне море, доходить висновку британське видання "Ллойдс Лист".

Те, що Україна й Росія стануть лідерами експорту зерна в регіоні, було зрозуміло ще два роки тому, коли вперше за багато років цей регіон мав великий врожай зернових, але торішній неврожай дещо відклав ці події.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!